Łódź: w styczniu 2016 Szpital Bonifratrów otwiera nowe centrum medyczne

0
447

Szpital Bonifratrów z Łodzi poinformował, że powstające nowe Centrum Medycznego im. dr. Wacława Łęckiego zostanie otwarte pod koniec stycznia 2016 roku. W nowym obiekcie na parterze znajdować się będzie przychodnia rehabilitacji dzienna i ambulatoryjna wraz z całą bazą zabiegową – elektroterapią, hydroterapią, gabinetami masażu, itp. oraz przestrzenną salą do ćwiczeń.

Na piętro nowego obiektu zostaną przeniesione 23 poradnie specjalistyczne, znajdujące się obecnie w kilku miejscach na terenie szpitala.

Fundusze na inwestycję pochodzą z darowizny jaką Fundacji św. Jana Bożego w Łodzi przekazał dr Łęcki. Była to działka o powierzchni 28 930 metrów kwadratowych , która została sprzedana. Środki ze sprzedaży – zgodnie z wolą ofiarodawcy – przeznaczone zostały na dokończenie budowy Centrum.

Szpital Bonifratrów w Łodzi posiada 126 łóżek na 4 oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym oraz medycyny paliatywnej.

Przy szpitalu działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz  przychodnia specjalistyczna. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2015 wynosi ponad 25 mln zł.

Szpital Bonifratrów w Łodzi jest jednym z 4 szpitali w Polsce prowadzonych przez zakon Bonifratrów. Pozostałe działają w Katowicach, Krakowie i w Piaskach – Marysinie. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.