Łódź: zmodernizowana pracownia endoskopii w Szpitalu Bonifratrów

0
1233

Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w Łodzi otworzył pracownię endoskopową po modernizacji. Oficjalne otwarcie pracowni, który usytuowana jest na II piętrze szpitala, odbyło się 16 maja 2018 roku.

Przestronne wnętrze zostało przygotowane z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i poczucia intymności badanym.

– Podnosząc jakość wykonywanych badań, zwiększamy poczucie bezpieczeństwa diagnozowanych osób. To dla nas niezwykle istotne – mówi dr Wojciech Piotrowski kierownik pracowni endoskopowe. – Oprócz dwóch dużych, osobnych gabinetów diagnostycznych, przygotowaliśmy pomieszczenia socjalne, toalety i nowoczesną salę wybudzeniową dla osób, które otrzymały znieczulenie – dodaje.

Pracownia oferuje świadczenia w zakresie gastroskopii, kolonoskopii, polipektomii, profilaktyki jelita grubego oraz tamowania krwawienia z przewodu pokarmowego.

Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych szpitala.

Szpital Bonifratrów w Łodzi posiada 126 łóżek na 4 oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym oraz medycyny paliatywnej. Przy szpitalu działa także poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Częścią szpitala jest Centrum Medyczne im. dr. Wacława Łęckiego. Placówka ta, otwarta na początku 2016 roku, oferuje rehabilitację dzienną i ambulatoryjną oraz konsultacje specjalistyczne.

Placówka jest jednym z 4 szpitali w Polsce prowadzonych przez zakon Bonifratrów. Pozostałe działają w Katowicach, Krakowie i w Piaskach – Marysinie. W Warszawie działa zespół poradni specjalistycznych. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.