Lubin: nowy prezes Regionalnego Centrum Zdrowia

0
330

Lidia Albrechowicz została nowym prezesem Regionalnego Centrum Zdrowia i dyrektorem szpitala w Lubinie. Zastąpiła na tym stanowisku Jarosława Sołowieja, który obejmie inne obowiązki w ramach Grupy EMC Szpitale.

– Lidia Albrechtowicz od wielu lat jest nieodłączną częścią Grupy EMC i szpitala w Lubinie. Jej wiedza, poczucie odpowiedzialności i zaangażowanie gwarantują, że szpital jest w dobrych rękach – powiedział Rafał Szmuc, prezes zarządu Grupy EMC.

Lidia Albrechowicz ukończyła studia MBA na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Z Grupą EMC związana jest od 12 lat, początkowo między innymi jako prezes przychodni Lubmed, a później jako członek zarządu RCZ i dyrektor operacyjny szpitala.

Szpital Regionalnego Centrum Zdrowia, w którym każdego roku hospitalizowanych jest ponad 17 tysięcy pacjentów, cały czas się rozwija i wdraża nowoczesne rozwiązania. 1 lipca 2017 roku została tutaj uruchomiony szpitalny oddział ratunkowy, zlokalizowany w nowo wybudowanym skrzydle szpitala. Oprócz SOR-u mieści się w nim nowoczesny blok operacyjny z pięcioma salami operacyjnymi, diagnostyka obrazowa i pracownia endoskopowa. 

Od marca 2017 roku chirurgów onkologicznych z Lubina – jako pierwszych w Polsce – wspiera oparta na sztucznej inteligencji platforma IBM Watson Oncology. Jej zadaniem jest  asystowanie lekarzom w poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w oparciu o zgromadzone informacje naukowe.

Regionalne Centrum Zdrowia należy od roku 2014 do Grupy EMC, która prowadzi 10 szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. 89 procent przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Realizując usługi w ramach systemu publicznego, Grupa EMC buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych. 

EMC Instytut Medyczny SA jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.