Lublin: CM Sanitas rozszerza zakres usług specjalistycznych

0
807


Centrum Medyczne Sanitas z Lublina rozszerza zakres oferowanych usług specjalistycznych. Pod koniec lutego 20134 oferta placówki wzbogaciła się o wykonywanie badań EMG. Centrum zapowiada także rozszerzenie zakres usług o rehabilitację uro-ginekologiczną.

Badanie EMG to małoinwazyjne badanie oceniające przewodzenie w nerwach obwodowych oraz czynność mięśni. Jest rutynowo wykonywanym badaniem niezbędnym do oceny rodzaju, lokalizacji i stopnia uszkodzenia nerwów obwodowych i mięśni.

Natomiast rehabilitacja uro-ginekologiczna zajmuje się profilaktyką i leczeniem nietrzymania moczu, obniżenia narządów rodnych i związanych z tym zaburzeń sfery seksualnej zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Centrum Medyczne Sanitas prowadzi w Lublinie placówkę przy ulicy Hempla 5 (w budynku Bigmar). Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, usługi stomatologiczne, rehabilitację oraz medycynę pracy. W placówce wykonywane są także zabiegi w zakresie chirurgii jednego dnia.

Sanitas prowadzi też filię w Świdniku, która  oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny pracy i konsultacje specjalistyczne.

Większość usług Centrum Sanitas świadczonych jest w ramach kontraktu z NFZ. Wartość kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2014 wynosi 8 373 713, 30 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie stomatologiczne, profilaktyczne programy zdrowotne oraz opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.