Lublin: Dalimex buduje centrum medyczne

0
920

Spółka Dalimex z Lublina buduje obiekt biurowo-handlowo-usługowy, którego częścią będzie centrum medyczne z ośrodkiem rehabilitacji i odnowy biologicznej. Obiekt powstaje przy ulicy Obywatelskiej 8 w Lublinie. Jego oddanie do użytku zaplanowano na IV kwartał 2012 roku.

Część inwestycji to projekt dofinansowany ze środków unijnych ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. W ramach tego projektu powstałe dwugwiazdkowy hotel z centrum fitness i SPA. Koszt tego projektu to 10 663 531,08 zł. Wartość dofinansowania to 1 699 925,74 zł. Hotel znajduje się w segmencie hoteli ekonomicznych. Będzie to dwugwiazdkowy hotel z 30 pokojami (pokoje dwuosobowe i jednoosobowe) oraz z częścią gastronomiczną- somoobsługową restauracją. Klub fitness ze studiem SPA oraz ośrodkiem odnowy biologicznej będą zlokalizowane na niskim parterze budynku, na powierzchni ok.720 mkw.

Część hotelowa będzie się znajdować w zachodnim skrzydle obiektu. Część środkowa obiektu będzie pełnić funkcję biurową dla potrzeb władnych firmy oraz pod wynajem. Natomiast skrzydło wschodnie zaplanowano na potrzeby centrum medycznego, pod wynajem.
Łącznie na usługi medyczne przewidziano około1500mkw powierzchni użytkowej. Na parterze znajdzie się lokal z oddzielnym wejściem, o powierzchni około 220 mkw, lokal ten może być połączony z częścią piwniczną, o takiej samej powierzchni. Pozostałe lokale zlokalizowane będą na trzech kondygnacjach, po około350 mkw powierzchni użytkowej każda.
Cała powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 6 810 mkw, kubatura – 29 024 msześć. Pomieszczenia będą się mieścić na 6-ciu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej, w której będzie 46 miejsc parkingowych. Planowany termin zakończenia inwestycji IV kwartał 2012 roku.

Dalimex sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie kompleksowej obsługi biur. Oferuje wyposażenie biur a także wynajem powierzchni biurowej w obiekcie przy ulicy Lubartowskiej 74 w Lublinie. Prezesem firmy jest Piotr Gąsławski. Dalimex oprócz siedziby w Lublinie posiada także oddział w Rzeszowie.