Lublin: nowe usługi w CM Sanitas

0
210


Centrum Medyczne Sanitas z Lublina w celu rozszerzenia zakres usług rozpoczyna współpracę z nowymi specjalistami. Na przełomie września i października 2017 w placówce konsultacji będzie udzielać kardiolog, specjalizujący się  leczeniu pacjentów do 16 roku życia oraz pacjentów anlgojęzycznych.

Będzie także możliwość wykonania badania echa serca.

Natomiast od października 2017 będzie w placówce przyjmował nowy specjalista ginekolog, a w poradni okulistycznej – specjalistka w wykrywaniu i leczeniu zaburzeń ruchomości gałek ocznych. Świadczenia będą komercyjne.

Centrum zapowiada, że wkrótce zabiegi operacyjne będą przeprowadzać: ortopeda oraz chirurg klatki piersiowej.

Przychodnia Sanitas w Lublinie mieści się przy ulicy Hempla. Oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, usługi stomatologiczne, rehabilitację oraz medycynę pracy. W placówce wykonywane są także zabiegi w zakresie chirurgii jednego dnia.

Sanitas prowadzi filię w Świdniku, która  oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny pracy i konsultacje specjalistyczne. Sanitas oferuje także usługi w zakresie hospicjum domowego dla dorosłych.

Świadczenia oferowane przez Sanitas są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt z Funduszem na rok 2017 ma wartość prawie 6,9 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii jednego dnia (dermatologia i wenerologia, otolaryngologia, okulistyka, gastroenterologia, urologia, chirurgia dziecięca, ginekologia, chirurgia ogólna oraz ortopedia i traumatologia narządu ruchu), leczenia stomatologicznego, profilaktycznych programów zdrowotnych, rehabilitacji leczniczej, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.