Lublin: otwarcie szpitala Żagiel Med

0
888


CRH Żagiel Med, jedna ze spółek lubelskiej grupy kapitałowej CRH Żagiel, otworzyła w Lublinie pierwszy prywatny szpital wraz z ambulatorium przyszpitalnym i pracownią diagnostyki obrazowej. Główną działalnością części szpitalnej jest kompleksowa opieka okołoporodowa oraz realizacja procedur zabiegowych z zakresu: ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej a także  laryngologii dla dorosłych i dzieci.

Część położniczą szpitala tworzą: 2 sale porodowo – pobytowe (przeznaczone do porodów rodzinnych) oraz sala do cięć cesarskich. Komfortowe warunki pobytu w szpitalu zapewniają 1-, 2- lub 3-osobowe pokoje szpitalne z własnymi węzłami sanitarnymi, wyposażone w nowoczesny system przywoławczy, który umożliwia stały kontakt z personelem. Wszystkie pomieszczenia w szpitalu są wentylowane i klimatyzowane oraz posiadają bezprzewodową łączność internetową.  Oddział noworodkowy posiada zaplecze diagnostyczno – terapeutyczne z dziecięcym oprogramowaniem ultrasonografii kardiologicznej włącznie. Przyszli rodzice będą mogli uczestniczyć w zajęciach „szkoły rodzenia”.

W trybie planowym i  jednodniowym  szpital oferuje możliwość wykonania wielu zabiegów chirurgicznych z zakresu: urologii, ginekologii, otolaryngologii oraz chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej. Lekarze mają do dyspozycji sprzęt diagnostyczny oraz aparaturę medyczną umożliwiającą wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnych, małoinwazyjnych technik endoskopowych. Pracownia diagnostyki obrazowej  wyposażona jest w nowoczesny aparat do diagnostyki ultrasonograficznej (ogólnej i dopplerowskiej), urządzenie do radiografii cyfrowej oraz nowoczesny rezonans magnetyczny, dedykowany ortopedii i reumatologii. Usługi placówki są wyłącznie komercyjne.

Szpital powstał w zakupionym przez spółkę dwuskrzydłowym budynku o powierzchni ponad 3 tysiące mkw, zlokalizowanym w Lublinie, przy ulicy Tetmajera 21. Na inwestycję spółka pozyskała 15 mln zł kredytu. Źródłem finansowania inwestycji były także środki własne. Na początku 2012 roku spółka uruchomiła już na terenie Lublina dwie przychodnie.

Lubelska Grupa Kapitałowa CRH Żagiel to grupa podmiotów gospodarczych działających na rynku od 1990 roku i współpracujących ze sobą w oparciu o powiązania kapitałowe. Spółka CRH Holding Sp. z o.o. pełni rolę nadzorczą wobec wszystkich pozostałych spółek, zarówno w sferze organizacyjnej, finansowej jak i strategicznej. Spółka specjalizuje się w handlu oraz pośrednictwie finansowym.