Lublin: program profilaktyczny dotyczący gruźlicy w Żagiel Med

0
788


Żagiel Med z Lublina realizuje kolejny program profilaktyczny finansowany przez NFZ. Program jest przeznaczony dla pacjentów będących pod opieką pielęgniarek środowiskowo – rodzinnych z placówek Żagiel Med. i dotyczy profilaktyki gruźlicy.

Z programu mogą korzystać osoby nieposiadające dotychczas rozpoznanej gruźlicy, w tym takie, które miały bezpośredni kontakt z osobami z rozpoznaną gruźlicą lub których dotyczy jeden z czynników takich jak długotrwałe bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała choroba, uzależnienie od substancji psychoaktywnych lub bezdomność.

Program realizowany jest przez przeprowadzenie wywiadu i wypełnienie ankiety, przeprowadzenie edukacji zdrowotnej a także w przypadku pacjentów z największej grupy ryzyka pisemne przekazanie informacji do lekarza POZ  celem dalszej oceny zdrowia.

Program realizowany przez wszystkie pielęgniarki środowisko-rodzinne w placówkach Żagiel Med działających przy ulicach Onyksowej i Zana w Lublinie

Na początku sierpnia 2014 Żagiel Med informował o programie profilaktycznym dotyczącym chorób układu krążenia.
Można o tym przeczytać tutaj: Lublin: kolejny program profilaktyczny w Żagiel Med.>>>

Oprócz przychodni Żagiel Med prowadzi także  szpital, zlokalizowany przy ulicy Tetmajera w  Lublinie, którego główną działalnością jest realizacja procedur zabiegowych z zakresu ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej a także  laryngologii dla dorosłych i dzieci. Spółka Żagiel Med należy do Lubelskiej Grupy Kapitałowej CRH Żagiel.