Lublin: szpital Żagiel Med współorganizatorem konferencji

0
994


Prywatny szpital Żagiel Med z Lublina wspólnie z Akademią MamaPyta.pl organizuje bezpłatne spotkanie dla młodych mam i kobiet w ciąży. Szpital Żagiel Med został otwarty w drugiej połowie 2012 roku. Jedną z głównych specjalności szpitala jest kompleksowa opieka okołoporodowa.

Tematy poruszane podczas spotkania będą dotyczyły całego okresu ciąży, porodu oraz połogu, w tym także karmienia noworodków i niemowląt, suplementów w ciąży, diety karmiącej mamy oraz standardu opieki okołoporodowej.

Do tej pory, Akademia MamaPyta.pl gościła w największych miastach na terenie Polski m.in. Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Gdańsku. Kobiety z Lublina nie miały jeszcze okazji, aby uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Akademia MamaPyta.pl organizowana jest tu po raz pierwszy. Konferencja odbędzie 31 stycznia w Hotelu Victoria, przy ul. Narutowicza 58/60.

Szpital Żagiel-Med powstał w zakupionym przez spółkę dwuskrzydłowym budynku o powierzchni ponad 3 tysiące mkw, zlokalizowanym w Lublinie, przy ulicy Tetmajera 21. Na początku 2012 roku spółka uruchomiła także na terenie Lublina dwie przychodnie.

Część położniczą szpitala tworzą 2 sale porodowo – pobytowe (przeznaczone do porodów rodzinnych) oraz sala do cięć cesarskich. Szpital realizuje także procedury zabiegowe w zakresie ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej a także  laryngologii dla dorosłych i dzieci. Przy szpitalu działa ambulatorium oraz pracownia diagnostyki obrazowej.
Lubelska Grupa Kapitałowa CRH Żagiel to grupa podmiotów gospodarczych działających na rynku od 1990 roku i współpracujących ze sobą w oparciu o powiązania kapitałowe. Spółka CRH Holding Sp. z o.o. pełni rolę nadzorczą wobec wszystkich pozostałych spółek, zarówno w sferze organizacyjnej, finansowej jak i strategicznej. Spółka specjalizuje się w handlu oraz pośrednictwie finansowym.