Lux Med buduje duży szpital

0
274


Lux Med uruchomi kolejny szpital, który będzie zlokalizowany przy ulicy Elbląskiej w Warszawie. Placówka będzie miała ponad 200 łóżek i będzie ośrodkiem hospitalizacyjnym o wysokim standardzie w zakresie medycyny wysokospecjalistycznej. Lux Med nabył już działkę wraz ze stojącymi na niej nieruchomościami. Pierwszy pacjent zostanie przyjęty w styczniu 2017 po adaptacji jednego z budynków.

Powierzchnia zakupionej działki wynosi ponad 13 tysięcy mkw i umożliwia rozbudowę infrastruktury – w razie  potrzeby – poprzez zwiększenie liczby łóżek, rozbudowę powierzchni diagnostycznej lub uruchomienie części biurowej. W placówce przewidziana jest również część ambulatoryjno-diagnostyczna.

– To dla nas znacząca inwestycja, która sprawi, że Lux Med zaangażuje się jeszcze mocniej w leczenie wysokospecjalistyczne. Już dziś świadczymy wiele usług na poziomie referencyjnym, a rozwijając skoordynowany model opieki, mamy ambicje by móc kompleksowo opiekować się pacjentami z poważnymi schorzeniami i podnosić jakość opieki zdrowotnej w Polsce – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Lux Med prowadzi już siedem szpitali: dwa pod marką Endoterapia, dwa pod marką Magodent, Szpital Puławska, Carolina Medical Center i MegaMed. Łącznie Grupa Lux Med ma 180 placówek własnych w całym kraju. Pod jej opieką znajduje się 1,6 mln pacjentów.

Doradcami kupującego byli: Kancelaria Gessel oraz PwC, a doradcą finansowym transakcji po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w skoordynowanym modelu zintegrowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Obecnie opieka medyczna świadczona jest już w 180 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”.

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają także: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed, Medicor i Centrum Zdrowia Medycyna. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Centrum Zdrowia Medycyna specjalizuje się w usługach ambulatoryjnych. Medicor oferuje  świadczenia ambulatoryjne i diagnostykę obrazową. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.