Lux Med dbał o bezpieczeństwo uczestników biegu Konstytucji

0
701

Grupa Lux Med była partnerem medycznym XXV biegu Konstytucji, który odbył się w Warszawie z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 maja. Lux Med  dbał o bezpieczeństwo sportowców na całej trasie biegu, a w punkcie konsultacyjnym przeprowadził podstawowe badania profilaktyczne dla wszystkich zainteresowanych.

3 maja 2015 biegacze oraz nordic walkerzy pokonywali 5-kilometrowy dystans, kończący się przy ulicy Rozbrat. Na trasie biegu zabezpieczenie medyczne sportowcom zapewnił zespół Grupy Lux Med, Natomiast punkt konsultacyjny Lux Med działał w miasteczku biegowym w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Wszyscy chętni mogli tutaj wykonać bezpłatne podstawowe badania profilaktyczne – pomiary poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia, analizę składu ciała oraz testy funkcjonalne z trenerem przygotowania motorycznego.

Dla osób aktywnych Lux Med przygotował także specjalny rabat na usługi dostępne w ramach programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych, który koordynuje Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski. W ofercie jest między innymi  trening funkcjonalny i motoryczny, dobór wkładek ortopedycznych oraz rehabilitacja i masaże.

Na stronie  organizatora biegu działa także specjalna zakładka „Przygotowanie medyczne biegaczy”, na której Lux Med udostępnił między innymi e-biuletyn z poradami dla biegaczy, opracowany przez ekspertów Grupy.