Lux Med Diagnostyka inwestuje w nowy sprzęt i technologię

0
425

Lux Med Diagnostyka wyposażyła w nowy sprzęt pracownie tomografii komputerowej w Łodzi i w Gdańsku. Wdrożone zostało także rozwiązanie w zakresie sztucznej inteligencji, które stanowi istotną pomoc w diagnozowaniu zmian w płucach.

Nowe aparaty do badania tomografii komputerowej TK Siemens Somatom  go.UP, 32 rzędowe, pozwalające na uzyskanie 64 warstw rekonstrukcyjnych, trafiły do pracowni diagnostyki obrazowej Lux Med, zlokalizowanych w Łodzi przy ulicy Targowej i w Gdańsku przy ulicy Wileńskiej.

Aparaty te pozwalają na wykonywanie pełnego zakresu badań i łączą wysoką jakość obrazowania oraz ograniczenie dawki promieniowania otrzymywanej przez pacjenta.

Natomiast w roku 2020 w pracowni diagnostycznej Lux Med Diagnostyka, działającej w Warszawie, w Szpitalu Wolskim przy ulicy Kasprzaka, został zainstalowany aparat Siemens Somatom go.TOP. Jest to nowoczesny aparat, na którym poza standardowo wykonywanymi badaniami można przeprowadzać procedury kardiologiczne. 64 rzędy detektorów dające łącznie 128 warstw rekonstrukcyjnych pozwalają na wysokiej jakości obrazowanie przy minimalizacji wykorzystanej dawki promieniowania.

Czytaj także: Forum Medycyny Prywatnej popiera zmiany w kształceniu opiekunów medycznych>>>

Wdrożone przez Lux Med przy współpracy z firmą Siemes nowoczesne rozwiązanie AI-Rad Companion pomaga w sposób bardzo szybki oszacować procentowo zajętość obszaru miąższu płucnego przez proces zapalny w przypadkach Covid- 19, a także pozwala oszacować wielkość i lokalizację zmian guzowatych oraz umożliwia przygotowanie obrazowania 3D, istotnego w planowaniu leczenia.

Rozwiązanie to stanowi istotną pomoc w diagnozowaniu nie tylko zmian związanych z przebiegiem zakażenia Covid-19, ale również dotyczących innych chorób płuc, w tym nowotworowych.

Lux Med Diagnostyka to największy usługodawca diagnostyki obrazowej w Polsce, który oferuje badania diagnostyki obrazowej dla pacjentów, lekarzy oraz partnerów prywatnych i publicznych. Wykonuje badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, USG i RTG.

Pracownie Lux Med Diagnostyka działają na terenie publicznych szpitali oraz jako samodzielne ośrodki w całej Polsce. Własne i współzarządzane placówki znajdują się w Warszawie, Bielsku Podlaskim, Częstochowie, Gdańsku, Inowrocławiu, Katowicach, Kłobucku, Koninie, Krakowie, Lublinie, Lublińcu, Łomży, Łodzi, Mielcu, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu oraz Wrocławiu.

W styczniu 2021 Lux Med Diagnostyka otworzyła nową pracownię mammograficzną w Warszawie, a także  wyposażyła pracownię tomografii komputerowej działającą w Szpitalu Bielańskim w nowy aparat.

Czytaj na ten temat: Grupa Lux Med inwestuje w diagnostykę>>>