Lux Med Diagnostyka: Portal Pacjenta – pierwszy na rynku diagnostyki obrazowej

0
1390


Lux Med Diagnostyka wprowadziła nowe narzędzie skierowane do pacjentów i lekarzy – Portal Pacjenta wraz z podpisem elektronicznym. Narzędzia te zostały wcześniej z powodzeniem wdrożone w placówkach ambulatoryjnych Grupy Lux Med.

Zarówno Portal Pacjenta jak i podpis elektroniczny są pierwszymi tego typu narzędziami zastosowanymi na rynku diagnostyki obrazowej. Mają one na celu między innymi oszczędności finansowe dla szpitali poprzez skrócenie czasu hospitalizacji (dzięki krótszemu oczekiwaniu na dostarczenie opisu), podniesienie jakości leczenia dzięki szybszej diagnozie oraz oszczędność czasu i kosztów dla pacjentów, którzy za pośrednictwem Internetu mogą  odebrać wyniki badań diagnostycznych wraz z opisem.

Dzięki temu rozwiązaniu pacjenci, którzy wykonali badanie tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego w jednym z Centrów Diagnostycznych Lux Med Diagnostyka mogą pobrać zdjęcia diagnostyczne wraz z opisem „on-line”. 

– Portal Pacjenta umożliwia dostęp do obrazów i opisów z każdego miejsca, w którym jest sieć internetowa, natomiast lekarz, który posiada login i hasło dostępu do badań i opisów, może szybciej postawić diagnozę i zdecydować o leczeniu – mówi Marcin Wierzbicki, Dyrektor Lux Med Diagnostyka.

Z uwagi na fakt, iż opis badań posiada certyfikowany podpis elektroniczny, wersja elektroniczna wyniku automatycznie otrzymuje status dokumentu medycznego. Pacjent w trakcie wizyty konsultacyjnej, poprzez Portal Pacjenta może udostępnić lekarzowi elektroniczną wersję obrazów i opisów. Z kolei lekarze z placówek medycznych, z których badania przesłano do opisu do Lux Med Diagnostyka, otrzymują dokumenty z opisem za pośrednictwem analogicznego rozwiązania jakim jest Portal Klienta.

Zarówno Portal Pacjenta, jak i Portal Klienta Lux Med Diagnostyka są w pełni bezpieczne, ponieważ dostęp do dokumentacji medycznej mają  wyłącznie osoby, które otrzymają indywidualne hasło dostępu.