Lux Med Diagnostyka: przejęcie działalności mammograficznej CM Św. Jerzego

0
839


Po Warszawie i Gdańsku, Poznań będzie trzecim ośrodkiem mammografii stacjonarnej Lux Med Diagnostyka. Przejęcie działalności mammograficznej Centrum Medycznego Świętego Jerzego w Poznaniu to kolejny element konsolidacji rynku usług mammograficznych.

Działalność mammograficzna Lux Med Diagnostyka jest prowadzona w ośrodkach stacjonarnych i mobilnych FADO. 
– Mamy duże doświadczenie w konsolidacji rynku usług medycznych. Poparta sukcesami dotychczasowa aktywność na tym polu przyniosła wiele korzyści pacjentom w całej Polsce. Przejęcie poznańskiej pracowni oznacza zwiększenie zasięgu bezpłatnych badań profilaktycznych prowadzonych w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med.

Centrum Medyczne Św. Jerzego bierze udział w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Usługi świadczone są w poznańskiej pracowni stacjonarnej, gdzie możliwe jest wykonanie pogłębionej diagnostyki, jak również w mammobusie działającym na terenie kilku województw. Program umożliwia bezpłatne badania kobietom w wieku 50-69 lat. Od początku zaangażowania Centrum Medycznego Św. Jerzego w programy profilaktyczne wykonano i opisano w nim około 200 tysięcy badań, z czego aż 60 tysięcy odbyło się w ciągu ostatnich 2 lat. Pacjentki, które nie mieszczą się w przedziale wiekowym umożliwiającym skorzystanie z bezpłatnego badania w ramach programu profilaktycznego, mogą skorzystać z usług odpłatnych.

Grupa Lux Med to największy prywatny świadczeniodawca usług medycznych w Polsce. W skład Grupy wchodzi między innymi Lux Med Diagnostyka, w tym: FADO Centrum Usług Medycznych, AVI Diagnostyka Obrazowa, Konsylium oraz Med-Sport. FADO  to największy w Polsce usługodawca oferujący diagnostykę mobilną – mammografię i hemodynamikę. Dysponuje między innymi 15 mammobusami. Ośrodki diagnostyczne AVI specjalizują się w szerokiej gamie badań radiologicznych (tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego); równoległym obszarem działalności AVI jest rehabilitacja.  Med-Sport obecnie prowadzi pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w Częstochowie, a także pracownie tomografii komputerowej w Lublińcu, Kłobucku oraz Pajęcznie. Konsylium to ośrodek, wyposażony w tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny, który działa we Wrocławiu.