Lux Med Diagnostyka wynajmie pracownię od Swissmedu

0
893

Spółka Swissmed Centrum Zdrowia zawarła porozumienie ze spółką Lux Med Diagnostyka w sprawie wynajęcia pomieszczeń przeznaczonych na pracownię diagnostyki obrazowej, znajdujących się w Szpitalu Swissmed w Gdańsku.

Zgodnie z porozumieniem Swissmed zamierza wydzielić zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą pracownię diagnostyki obrazowej oraz dokonać na rzecz Lux Med cesję praw i obowiązków wynikających z kontraktu z NFZ dotyczącego udzielania świadczeń opieki zdrowotnej – ambulatoryjna opieka specjalistyczna – ambulatoryjne świadczenia diagnostyczne kosztochłonne. Za zrealizowanie tej transakcji Lux Med zapłaci na rzecz Swissmedu 3,5 mln zł.

Lux Med Diagnostyka to spółka z Grupy Lux Med, która została powołana w 2010 roku w celu konsolidacji usług diagnostyki obrazowej świadczonych przez dotychczasowe podmioty Grupy. Zadaniem spółki jest konsolidacja i koordynacja pracy pionów diagnostyki obrazowej rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, RTG i teleradiologii. Firma zarządza jedną z największych sieci placówek diagnostycznych w Polsce, oferując pacjentom wysoki poziom usług a partnerom biznesowym efektywne kosztowo rozwiązania outsourcingu medycznego i teleradiologii. Do Lux Med Diagnostyka Sp. z o.o. należą: FADO Centrum Usług Medycznych, mammografia mobilna i stacjonarna, AVI Diagnostyka Obrazowa, największe centrum diagnostyczne w Warszawie, Med-Sport, lider diagnostyki w regionie Częstochowy oraz Teleradiologia. Właścicielem Grupy LUX MED jest Mid Europa Partners – czołowa instytucja typu private equity.

Swissmed Centrum Zdrowia jest częścią Grupy Kapitałowej Swissmed, która obejmuje także Swissmed Prywatny Serwis Medyczny oraz Swissmed Nieruchomości sp. z o.o i Swissmed Development sp. z o.o.

Swissmed prowadzi dwa szpitale – w Gdańsku i w Warszawie oraz sieć przychodni na Pomorzu i w stolicy. Szpital w Gdańsku prowadzi 16 oddziałów z 72 – łóżkami. Szpital w Warszawie ma 45 łóżek. Kontrakt warszawskiej placówki z NFZ w roku 2012 ma wartość około 3,1 mln zł. Kontrakt Swissmedu z Pomorskim Oddziałem Funduszu w Gdańsku ma wartość 24,7 mln zł.