Lux Med i Carolina Medical Center wspierali uczestników Półmaratonu

0
323


29 marca 2015 roku po raz dziesiąty wystartował Półmaraton Warszawski. Na trasę wyruszyło około 12 000 biegaczy, którzy mogli liczyć na wsparcie lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów z Carolina Medical Center. CMC i Grupa Lux Med przygotowały z tej okazji specjalną ofertę dla zwolenników aktywności fizycznej.

Uczestnicy imprezy tradycyjnie już mogli liczyć na jedyny w swoim rodzaju serwis fizjoterapeutyczny za linią mety. W specjalnym namiocie na Placu Piłsudskiego na biegaczy czekało ponad 70-ciu fizjoterapeutów i masażystów z Carolina Medical Center i ośrodków współpracujących. Masaż, zabiegi chłodzenia mięśni i kinesiotaping pozwoliły szybciej zregenerować siły po wyczerpującym biegu.

Specjalistów z Carolina Medical Center można było spotkać także w piątek i sobotę 27 i 28 marca 2015 podczas EXPO na Stadionie Narodowym. Była to okazja, żeby zapytać lekarza bądź fizjoterapeutę o to, jak współczesna medycyna radzi sobie z biegowymi dolegliwościami i jak może pomóc poprawić biegowe „życiówki”.

Z okazji rozpoczynającego się sezonu biegowego Carolina Medical Center oraz Grupa Lux Med też oferują specjalny 10-procentowy rabat na wybrane świadczenia związane z medycyną sportową. Rabat – dostępny na hasło „Półmaraton” – obowiązuje do 15 maja 2015.

Carolina Medical Center jest oficjalnym partnerem Półmaratonu Warszawskiego. Masaże realizowane były przy wsparciu Lux Med, Cemes, Habys, Szkoły Służb Medycznych Collegium, Zakładu Rehabilitacji Oddziału Fizjoterapii II WL WUM i Zespółu Medyczno-Społecznych Szkół Policealnych w Warszawie. Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii, rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, trening motoryczny. Jest wieloletnim partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego. Wybrana była przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO 2012.

W listopadzie 2014 Carolina Medical Center została certyfikowana przez Międzynarodową Federację Piłkarską jako FIFA Medical Clinic of Excellence. To bezprecedensowy wyraz uznania dla kompetencji polskiej kliniki i jej personelu. Takim wyróżnieniem mogą pochwalić się jedynie 2 placówki medyczne na świecie, w Polsce – tylko CMC.

Carolina Medical Center jest częścią  Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.