Lux Med i PIU organizatorem panelu na Forum Ekonomicznym

0
825


Lux Med i Polska Izba Ubezpieczeń są organizatorami panelu dyskusyjnego poświęconego tematyce zdrowia w kontekście ekonomicznym i społecznym, który odbędzie się 4 września 2013 roku w ramach XXIII Forum Ekonomicznego organizowanego w Krynicy.

Tytuł panelu to „Finansowe priorytety gospodarki zdrowotnej –co pomoże systemowi. Modele europejskie i realia polskie”. Jego uczestnicy zajmą się fundamentalną dla całego systemu ochrony zdrowia i gospodarki zdrowotnej kwestią, jaka jest wdrożenie powszechnych narzędzi wspomagających finansowanie takich jak dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Goście panelu podejmą też dyskusję na temat roli prywatnego sektora medycznego, ubezpieczycieli, społecznych i ekonomicznych warunkach powodzenia reform

Do dyskusji moderowanej przez  redaktora Wojciecha Szeląga z Polsat News zaproszeni zostali: Zbigniew Derdziuk, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Dorota Fal, Doradca Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Sławomir Neumann, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Agnieszka Pachciarz, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Jan Grzegorz Prądzyński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, Anna Rulkiewicz, Prezes Zarządu Lux Med oraz Christian Wards’a, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Międzynarodowy Rozwój Rynków, Bupa

Organizowany podczas Forum panel dyskusyjny będzie okazją do wymiany poglądów o wpływie „kolejki do świadczeń zdrowotnych” nie tylko na zdrowie Polaków, ale także na środki publiczne, stan finansów ZUS oraz polską gospodarkę. W czasie panelu podjęte zostaną także tematy ograniczania kosztów pośrednich i wprowadzania rozwiązań optymalizujących finansowanie ochrony zdrowia.

Forum Ekonomiczne w Krynicy gromadzi od lat polskich i europejskich liderów świata biznesu i polityki, którzy dyskutują o najważniejszych aspektach życia gospodarczego.