Lux Med Liderem Informatyki 2016

0
1646

Grupa Lux Med została nagrodzona prestiżowym tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia przyznawanym przez magazyn Computerworld. Największa w kraju sieć medyczna została laureatem konkursu już po razu drugi. Wcześniej Computerworld przyznał ten tytuł Lux Med w 2011 roku.

Grupa Lux Med została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki 2016 przyznawanym przez magazyn Computerworld za wdrożenie autorskiej platformy 4Net. Nowoczesny system wspiera niemal wszystkie kluczowe procesy biznesowe firmy, a jego kompleksowość pozwala na kreatywną realizację kolejnych projektów IT z myślą o pacjentach.

– Dynamiczny rozwój Grupy Lux Med spowodował, że musieliśmy sięgnąć po zupełnie nowe technologie informatyczne, które zaspokoją bieżące potrzeby organizacji i umożliwią dalszy rozwój funkcjonalności. Postęp technologiczny otwiera nowe możliwości, ale zastosowanie cyfrowych rozwiązań w opiece zdrowotnej wymaga uwzględnienia delikatnej specyfiki procesów medycznych, a to z kolei wymaga zbudowania zespołu o unikalnych kompetencjach i kulturze pracy – mówi Andrzej Osuch, dyrektor ds. transformacji biznesowej Lux Med.

– W projekcie opracowaliśmy autorskie rozwiązanie dostosowane do potrzeb świadczeniodawcy medycznego działającego w nowoczesnym, skoordynowanym modelu opieki i w dużej skali. Sukces wdrożenia zapewnił własny zespół IT, który liczy dziś przeszło 300 osób i jest w stanie niezależnie rozwijać posiadane platformy oraz projektować kolejne rozwiązania – opisuje Tomasz Garbowski, członek zarządu  Lux Med ds. IT i projektów.

Computerworld docenił już Lux Med w przeszłości. Grupa została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia w 2011 roku. Lux Med od lat rozwija innowacyjne na polskim rynku medycznym rozwiązania technologiczne, które mają wspierać bezpieczeństwo i jakość obsługi pacjentów. Przykładem jest prowadzenie przez lekarzy dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, natomiast pacjenci większość spraw organizacyjnych mogą obsłużyć przez Internet. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła między innymi rozbudowaną platformę telemedyczną, która stanowi dodatkowy kanał komunikacji z pacjentami, a także pozwala tworzyć wirtualne konsylia lekarzy.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Obecnie opieka medyczna świadczona jest już w 193 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się niemal 1 700 000 pacjentów.

Grupa ma siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med), drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają także: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed, Medicor i Euro-Clinic. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną  i chirurgię jednego dnia, a Medicor oferuje świadczenia ambulatoryjne i diagnostykę obrazową. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.