Lux Med, Medicover, Enel-Med: wyróżnienie za produkty dla MSP

0
1917

Sieci medyczne – Lux Med, Medicover oraz Enel-Med zostały wyróżnione w raporcie Turbiny Polskiej Gospodarki 2018 za najlepsze produkty dla małych i średnich przedsiębiorstw w postaci pakietów opieki medycznej.

Lux Med został doceniony za ofertę opieki medycznej dla średnich firm, a Enel-Med – za kompleksowy produkt medi-care. Lux Med zapewnia opiekę ponad 1900 tysięcy pacjentów w ponad 200 własnych i 2600 placówkach partnerskich. Enel-Med obsługuje ponad 5 tysięcy firm i ponad 700 tysięcy pacjentów. Oferuje szereg e-udogodnień, między innymi aplikację mobilną, możliwość wykonania e-konsultacji, podczas której pacjent może otrzymać e-zwolnienie i e-receptę.

Czytaj także: Grupa Lux Med w gronie najbardziej pożądanych pracodawców>>>

Medicover został wyróżniony za opiekę dla małych i średnich przedsiębiorstw, która jest skierowana do firm zatrudniających od 2 do 49 pracowników. Medicover proponuje także działania profilaktyczne, wspierające zarządzenie zdrowiem pracowników oraz certyfikowane szkolenia z pierwszej pomocy. Z raportu „Praca. Zdrowie. Ekonomia” wynika, że średni roczny koszt choroby na pracownika prowadzonego w modelu opieki Medicover jest o 726 zł niższy niż ten sam koszt u pracownika korzystającego z opieki poza Medicover.

W raporcie „Turbiny polskiej gospodarki 2018” w rankingu podsumowującym wyniki finansowe 100 firm z sektora MSP pojawiły się także spółki medyczne. Spółka Genomed zajęła 29 miejsce z przychodami po II kwartałach 2017 – 7 889,79 tys. zł, a po II kwartałach 2018 – 8 960,41 tys. zł, oraz spółka Telemedycyna Polska, która znalazła się na miejscu 55 (przychody po II kwartałach 2017 – 2 714 tys. zł, po II kwartałach 2018 – 3 170,60 tys. zł).

Te dwie spółki znalazły się także w gronie 50-ciu najbardziej dynamicznych podmiotów MSP, Telemedycyna Polska wymieniona została na miejscu 36, Genomed – na 40.

Turbiny Polskiej Gospodarki to cyklicznie prezentowany na łamach Gazety Finansowej raport podsumowujący wyniki finansowe spółek z sektora MSP i prezentujący produkty, które mogą się przyczynić do usprawnienia funkcjonowania firm działających w obszarze MSP.

Redakcja spośród nadsyłanych zgłoszeń wybiera te, które są najbardziej innowacyjne, spełniają wymaganie coraz bardziej świadomych swoich potrzeb klientów i wychodzą im naprzeciw.

– To mali i średni przedsiębiorcy nakręcają rozwój naszej gospodarki, stanowią jej koło zamachowe. Warto się dla nich starać, obserwować ich potrzeby i rozwój oraz dostosowywać swoją ofertę do ich potrzeb i oczekiwań – podsumowują organizatorzy.