Lux Med: nagrody za jakość i markę

0
960


Lux Med po raz kolejny został uhonorowany za jakość obsługi oraz znalazł się  w gronie najsilniejszych wizerunkowo marek biznesowych na polskim rynku.  Lux Med przyznano wyróżnienia: Gwiazda Jakości Obsługi 2014,  Superbrands Created in Poland, Business Superbrands oraz Business Superbrands Created in Poland.

Gwiazda Jakości Obsługi przyznawana jest markom najchętniej polecanym przez konsumentów. Wyróżnienia Business Superbrands zostały przyznane po głosowaniu ekspertów Rady Marek. Marki, które otrzymały nominacje od ponad 60 procent ekspertów, automatycznie uzyskiwały tytuł Business Superbrands, jednak każdy ekspert miał możliwość zgłoszenia veta. Wyróżniono także marki, które wyjątkowo dobrze radzą sobie w konkurencji z globalnymi koncernami. W ten sposób powstała kategoria Created in Poland Business Superbrands.

– Created in Poland Business Superbrands to marka korporacyjna lub działająca w obszarze B2B, która powstała w Polsce i wypracowała ponadprzeciętny wizerunek w swojej kategorii, który pozawala jej skutecznie konkurować z markami pochodzenia zagranicznego – czytamy na oficjalnej stronie projektu. Gwiazda Jakości Obsługi oraz Business Superbrands zostały przyznane Lux Med po raz piąty, a Superbrands Created in Poland – po raz drugi.

– Jesteśmy dumni, że nasza praca jest doceniana przez pacjentów. Zwłaszcza w naszej działalności – opiece zdrowotnej – zaufanie jest niezbędne. Tytuł Gwiazda Jakości Obsługi oraz nagroda Superbrands Created in Poland zobowiązują Lux Med do jeszcze większego zaangażowania i dbania o zdrowie, komfort i zadowolenie naszych pacjentów. To najlepsza rekomendacja na 2014 rok dla naszej firmy” – powiedziała Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med.

Grupa Lux Med to największa firma medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z pracowniczych programów zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie planów opieki medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka medyczna świadczona jest w 143 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim  w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką PROFEMED w Warszawie działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje ok. 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.

Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają także spółki: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia i MegaMed. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, a MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.