Lux Med: nowa marka i nowe placówki stomatologiczne

0
157

Od 8 stycznia 2019 roku w Grupie Lux Med działają trzy kolejne, wysokospecjalistyczne centra medyczne pod nową marką Lux Med Stomatologia. Dwa z nich działają w Krakowie, jedna w Warszawie. Łącznie do dyspozycji pacjentów oddano 19 gabinetów stomatologicznych.

Placówki w Krakowie działają przy ulicach: Wadowickiej 7 i Opolskiej 114. W Warszawie centrum mieści się przy ulicy Szernera 3.

W nowych placówkach pacjenci mogą korzystać z leczenia stomatologicznego w pełnym zakresie, począwszy od opieki podstawowej, polegającej między innymi na leczeniu próchnicy, poprzez leczenie standardowe, a w koniecznych przypadkach także endodoncję mikroskopową do specjalistycznego leczenia chirurgicznego, implantologicznego i protetycznego. Lekarze ortodonci oferują leczenie dzieci i osób dorosłych. W warszawskiej placówce dostępne są zabiegi dla małych pacjentów, czyli pedodoncja.

Nowe centra medyczne oferują również zaawansowaną diagnostykę stomatologiczną: pantomografię, cefalometrię, radiowizjografię, a placówka przy ulicy Wadowickiej 7 w Krakowie także tomografię stożkową (CBCT).

– Z myślą o naszych pacjentach stworzyliśmy nowy produkt stomatologiczny. Obejmuje on między innymi leczenie bez bólu, określoną liczbę darmowych wypełnień, dyżur stomatologiczny, dostęp do nowych placówek i do nowoczesnej diagnostyki – mówi Daniel Petryczkiewicz, szef projektu rozwoju stomatologii w Lux Med.

– Uruchamiamy nowe placówki, i ujednolicamy standardy, konsekwentnie realizując naszą strategię rozwoju w obszarze stomatologii.  Rok 2019 rozpoczynamy od mocnego akcentu. Rozwijamy własne gabinety dentystyczne, ale obserwujemy też rynek i jesteśmy otwarci na współpracę – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 1 900 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 800 osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Czytaj także: Nowa placówka w sieci Medicover Stomatologia>>>