Lux Med: nowa poradnia leczenia ran w warszawskim szpitalu

0
1017


W Szpitalu Lux Med, działającym w Warszawie, uruchomiono poradnię leczenia ran. Pacjenci z ranami przewlekłymi znajdą tutaj opiekę zespołu pielęgniarskiego, który czuwa nad leczeniem rany i edukacją zdrowotną. Poradnia zapewnia również diagnostykę mikrobiologiczną i konsultację lekarską.

Leczenie ran przewlekłych, takich jak stopa cukrzycowa, owrzodzenia, odleżyny, oparzenia, trwa często miesiącami. Jest to bardzo uciążliwe zarówno dla osoby dotkniętej tym problem, jak i dla członków jej rodziny. W Szpitalu Lux Med wykwalifikowany zespół pielęgniarski zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentem z raną przewlekłą, stosując nowoczesne metody leczenia.

Pomoc obejmuje konsultację i prawidłowy dobór opatrunków, nadzór nad gojącą się raną oraz edukację zdrowotną. W razie potrzeby oferowana jest diagnostyka mikrobiologiczną (posiewy z rany) i konsultacja lekarska.

Więcej na temat leczenia ran będzie się można dowiedzieć 27 lutego 2014 roku  w godzinach od 15 do 16 podczas bezpłatnego czatu z Piotrem Iwińskim i Agnieszką Szewczyk, ekspertami specjalizującymi się w terapii leczenia ran.

Szpital Lux Med działa w Warszawie przy ulicy Puławskiej. Placówka oferuje usługi w zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej, chirurgii ginekologicznej, chirurgii dziecięcej i chirurgii plastycznej.

Grupa Lux Med prowadzi w sumie pięć szpitali. Oprócz szpitala Lux Med są to dwie placówki świadczące usługi jednego dnia – Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie,  oraz dwa szpitale w Warszawie, z których jeden specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a drugi jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).

Poza tym Grupa Lux Med oferuje usługi ambulatoryjne w 143 placówkach w całej Polsce. Z Grupą współpracuje około 1500 poradni partnerskich. Pod jej opieką znajduje się ponad 1,2 miliona pacjentów.