Lux Med: nowa poradnia zdrowia psychicznego Harmonia w Warszawie

0
695

W Warszawie otwarta została nowa poradnia zdrowia psychicznego Harmonia, wchodząca w skład grupy Lux Med. Placówka mieści się na 9. piętrze biurowca przy Rondzie ONZ, w Śródmieściu. Pacjenci mogą tutaj skorzystać z pomocy specjalistów z wieloletnim stażem, wśród których są psychiatrzy, psycholodzy, seksuolodzy oraz coachowie. Pierwsi pacjenci zostali przyjęci 4 stycznia 2021 roku.

Poradnię Harmonia wyróżnia holistyczne podejście do potrzeb i problemów pacjenta, począwszy od rozwoju osobistego po zdrowie psychiczne. W placówce można wykonać badania diagnostyczne w zakresie psychiatrii, psychologii i diagnostyki depresji. Eksperci świadczą profesjonalne usługi zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

– O swoje zdrowie psychiczne należy dbać tak samo jak o własne ciało. Depresji, czy innych zaburzeń nastroju nie wolno bagatelizować. Chcemy kompleksowo rozwiązywać problemy zdrowotne naszych pacjentów, dlatego otwieramy samodzielne centra zdrowia psychicznego pod marką Harmonia, w ramach których oferujemy szeroki zakres opieki – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Według badań sondażowych, przeprowadzonych przez Kantar na zlecenie Grupy Lux Med, dotyczących wpływu pandemii wywołanej koronawirusem SARS-Cov-2 na społeczeństwo, co czwarta osoba, zapytana o pogorszenie nastroju, w czasie od marca 2020 roku, odpowiedziała twierdząco.

Czytaj także: Kantar dla Lux Med: Polacy mają objawy depresji>>>

Polacy zaobserwowali u siebie także inne objawy depresji. Pandemia COVID-19 i wprowadzany w związku z nią lockdown oraz ograniczenie kontaktów międzyludzkich może spowodować wzrost stanów depresyjnych, dlatego ważne jest, aby nie bagatelizować objawów, a wszelkie niepokojące sygnały konsultować ze specjalistą.

– Ważnym elementem w dbaniu o nasze zdrowie psychiczne jest samoobserwacja i świadome reagowanie na zmiany zachodzące w organizmie i psychice. Kluczowa często okazuje się odpowiednia reakcja rodziny lub przyjaciół, którzy dostrzegają zmiany w zachowaniu i pomagają zorganizować niezbędną pomoc. W takich przypadkach zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą – mówi dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz, zarządzająca siecią poradni Harmonia w Grupie  Lux Med.

Specjaliści poradni zdrowia psychicznego Harmonia w placówce przy Rodzie ONZ przyjmują pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 21. Ze świadczeń mogą skorzystać zarówno osoby posiadające abonament medyczny Lux Med, jak również pacjenci korzystający z usług w ramach oferty fee-for-service.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest blisko 250 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich.

Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.