Lux Med: nowa pracownia diagnostyki w Warszawie

0
1014


Na początku lipca 2017 roku otwarta została nowa pracownia diagnostyki obrazowej Grupy Lux Med, działająca w Warszawie. Pracownia oferuje badania rezonansu magnetycznego.

Nowa pracownia zlokalizowana jest na terenie Centrum Medycznego Lux Med przy ulicy 1 Sierpnia 8 w Warszawie.  Wyposażona została w wysokopolowy aparat Siemens Avanto o sile pola magnetycznego 1,5 Tesli. Jest on wykorzystywany do badań głowy, szyi, kręgosłupa, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, badań naczyniowych (angiografii), cholangiografii (MRCP), układu kostno-stawowego oraz tkanek miękkich.

Centrum Medyczne Wiśniowy Business Park, w którym mieści się nowa pracownia, jest największą w Polsce placówką Lux Med. Pacjenci mają tutaj do dyspozycji 50 gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostyczno-zabiegowych na powierzchni blisko 3000 mkw.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej, a Lux Med Diagnostyka to jeden z największych usługodawców diagnostyki obrazowej w Polsce. Świadczy usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej dla pacjentów, lekarzy oraz partnerów prywatnych i publicznych. Wykonuje badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, USG, RTG oraz w ramach teleradiologii. Zarządza jedną z największych sieci placówek diagnostycznych w Polsce, oferując pacjentom wysoki poziom usług, a partnerom biznesowym efektywne kosztowo rozwiązania outsourcingu medycznego i teleradiologii.

Centra Lux Med Diagnostyka działają na terenie publicznych szpitali oraz jako samodzielne ośrodki w całej Polsce. Własne i współzarządzane placówki znajdują się w Warszawie, Bielsku Podlaskim, Częstochowie, Gdańsku, Inowrocławiu, Kłobucku, Koninie, Krakowie, Lublinie, Lublińcu, Łomży, Łodzi, Mielcu, Opolu, Pajęcznie, Poznaniu, Toruniu, Wołominie oraz Wrocławiu.