Lux Med: nowe przychodnie w Trójmieście

0
1993

Grupa Lux Med poinformowała o trzech nowych przychodniach, które działają w Trójmieście i w okolicy. Placówki te zostały przejęte przez Grupę w wyniku zakupu spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny.

Przychodnie znajdują się w Gdańsku, przy ulicy Jaśkowa Dolina 132, w Gdyni przy ulicy Armii Krajowej 35 oraz w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Wita Stwosza 1.

Łączna powierzchnia placówek wynosi 1900 mwk, w sumie działa w nich około 50 gabinetów konsultacyjnych. Na początku kwietnia 2018 roku 100 procent akcji Swissmed Prywatny Serwis Medyczny kupił Lux Med. sp. z o.o.

Nowe centra medyczne zostały całkowicie zintegrowane z systemem IT całej Grupy Lux Med,  w związku z czym można z nich korzystać w pełnym zakresie z możliwości oferowanych w pozostałych placówkach. Oznacza to między innymi dostęp lekarzy do całej historii medycznej pacjenta oraz powiązanie z rozwiązaniami z zakresu Telemedycyny Lux Med.

W całej Polsce Grupa Lux Med posiada ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 500 osób, około 6400 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego.