Lux Med: nowe zabiegi w szpitalu

0
1188


Lux Med rozszerzył zakres oferowanych usług o nowe zabiegi – laserowego usuwania stulejki. Zabiegi są dostępne w Szpitalu Lux Med w Warszawie. Jest to nowoczesna i bezinwazyjna metoda, zapewniająca krótki czas trwania zabiegu oraz wyjście do domu tuż po nim.

Laser zastępuje skalpel, a w trakcie przecinania tkanki dochodzi równocześnie do zamknięcia drobnych naczyń. Jest to ten sam laser, który jest stosowany do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Metoda laserowa sprawia, że po tygodniu od zabiegu można już normalnie funkcjonować, natomiast pełna rekonwalescencja trwa ok. 4-6 tygodni od operacji.

Szpital Lux Med został uruchomiony w sierpniu 2010 roku. Placówka mieści się przy ulicy Puławskiej 455, na warszawskim Ursynowie. Z usług szpitala można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ.

W ofercie placówki znajdują się zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej, urologicznej, naczyniowej, onkologicznej, plastycznej, dziecięcej oraz ortopedii, ginekologii, laryngologii. Szpital oferuje także pomoc w stanach nagłych – usługi z zakresu chirurgii i ortopedii w zakresie możliwym do wykonania w obrębie pomocy ambulatoryjnej, a także badania diagnostyczne oraz endoskopię przewodu pokarmowego.

Konsultacje specjalistyczne kwalifikujące do zabiegów operacyjnych, a także konsultacje pooperacyjne dostępne są w przychodni mieszczącej się w szpitalu.

Grupa Lux Med prowadzi obecnie siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia),  trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).