Lux Med: olimpijski standard medycyny sportowej w sześciu miastach Polski

0
818


Grupa Lux Med, Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, poprzez swój warszawski szpital ortopedyczny Carolina Medical Center rozwija centra medycyny sportowej. Oddziały Carolina Medical Center powstały w pięciu miastach Polski. Teraz zarówno sportowcy wyczynowi, jak i amatorzy w całym kraju mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia lekarzy prowadzących na co dzień najlepszych Polskich sportowców.

To pierwsza w Polsce sieć kompetencji medycyny sportowej o tak szerokim zasięgu.

Grupa Lux Med działa na rzecz edukacji i profilaktyki w zakresie bezpiecznego uprawiania sportu dla wszystkich, którzy chcieliby się cieszyć zdrowiem i dobrą kondycją.

Dbałość o zdrowie publiczne

– Przykładamy ogromną wagę do profilaktyki. Wspieranie inicjatyw z zakresu medycyny sportowej to również jeden z elementów dbałości o zdrowie publiczne. Jesteśmy Głównym Partnerem Medycznym PKOI, angażujemy się w liczne wydarzenia sportowe kierowane również do amatorów. Bazując na latach doświadczeń naszego szpitala Carolina Medical Center  i ogólnopolskiej infrastrukturze Grupy Lux Med możemy docierać z naszymi kompetencjami bardzo szeroko, dlatego wierzę, że wesprzemy jeszcze wielu sportowców na ich drodze do sukcesu – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Kompetencje medycyny sportowej Grupy Lux Med rozwijane są wokół Carolina Medical Center. Dla amatorów sportu i zawodowców uruchomionych zostało 5 regionalnych filii CMC: w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie. Można w nich prowadzić stały monitoring zdrowia i dowiedzieć się, jak bezpiecznie i z maksymalną korzyścią dla organizmu uprawiać sport, bądź jak wrócić do pełnej sprawności po doznanym urazie czy kontuzji.

Ponadto Grupa Lux Med w 21 centrach medycyny sportowej monitoruje stan zdrowia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych,  które chcą rozpocząć przygodę ze sportem lub wejść na kolejny bardziej zaawansowany etap aktywnego trybu życia. Osoby aktywne chcące uzyskać wiedzę na temat swoich predyspozycji i możliwości zdrowotnych mogą poddać się specjalistycznej  diagnostyce i konsultacji w zakresie medycyny sportowej w dowolnym Centrum CMC w regionie.

– Niezależnie od tego jak różne są nasze motywacje, cele i możliwości – wszyscy powinniśmy pamiętać, że sport powinien przede wszystkim utrzymać nas w dobrym zdrowiu i być źródłem satysfakcji – mówi dr Łukasz Luboiński, ordynator Carolina Medical Center, Grupa Lux Med.

Medycyna dla Sportu i Aktywnych w całej Polsce

Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych prowadzony przez Grupę Lux Med obejmuje kompleksową opieką zarówno amatorów aktywności fizycznej, jak i osoby nastawione na osiąganie wyników czy udział w zawodach sportowych. Każdy kto wyznacza sobie cel taki jak na przykład obniżenie masy ciała czy poprawa ogólnej kondycji fizycznej – może poznać swoje predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny sportowej, uchronić się przed urazami oraz w bezpieczny sposób poprawiać swoje wyniki.

Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół blisko 100 specjalistów: ortopedów, kardiologów, internistów, dietetyków, psychologów oraz fizjoterapeutów. Wszyscy mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami o specjalności medycyny sportowej. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł uprawiać sport bezpiecznie, zdrowo i z przyjemnością.

Programem „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” Grupy Lux Med kieruje czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Obecnie opieka medyczna świadczona jest już w 194 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się ponad 1 700 000 pacjentów.

Grupa ma siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med), drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają także: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed, Medicor i Euro-Clinic. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Medicor oferuje świadczenia ambulatoryjne i diagnostykę obrazową. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.