Lux Med Onkologia: umowy z NFZ na kompleksowe leczenie nowotworów
Lux Med Onkologia, Szpital Szamocka
Lux Med Onkologia w styczniu 2022 roku podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy dotyczące kompleksowej opieki onkologicznej w zakresie leczenia nowotworów jelita grubego oraz nowotworów piersi.
Prawo do posługiwania się określeniem „Kompleksowa opieka onkologiczna” uzyskały tylko nieliczne ośrodki onkologiczne w Polsce, wśród których są szpitale Lux Med Onkologia.
Nowy model leczenia wprowadza obowiązkową koordynację opieki nad pacjentem onkologicznym.
Cały proces podzielony został na trzy segmenty – diagnostyczny (od podejrzenia do wykluczenia lub rozpoznania choroby), terapeutyczny (czyli kompleksowe leczenie przeciwnowotworowe z zastosowaniem rożnych metod, takich jak leczenie chirurgiczne, leczenie systemowe/zachowawcze – immunoterapia, chemioterapia, hormonoterapia, radioterapia i brachyterapia, rehabilitacja) oraz monitorowanie, czyli obserwowanie skuteczności efektów leczenia.
Stworzenie takiego rozwiązania organizacyjnego zapewnia pacjentom możliwość korzystania z ośrodków, w których skuteczność zarówno diagnostyki jak i leczenia będzie przekładała się na wyższą jakość ich życia.
Czytaj także: Lux Med Onkologia ma zgodę na transplantologię >>>
Lux Med Onkologia to wiodące centrum leczenia nowotworów. Prowadzi obecnie trzy szpitale specjalizujące się w diagnostyce i terapii onkologicznej, a także placówkę rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej, poradnie specjalistyczne i POZ.
W szpitalach i poradniach Lux Med Onkologia najważniejszym standardem jest indywidualne podejście do pacjenta. Oferują one procedury medyczne w ramach finansowania NFZ, jak i poza nim, zapewniają dostęp do nowoczesnych leków, na przykład udział w różnorodnych badaniach klinicznych oraz w programach lekowych.