Lux Med organizatorem weekendu dla zdrowia w Rzeszowie

0
854

Grupa Lux Med była organizatorem weekendu dla zdrowia, który odbył się 7 i 8 listopada 2015 roku w Rzeszowie. W ramach przedsięwzięcia oferowane były bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje ze specjalistami, instruktażowe samobadanie piersi i atrakcje dla dzieci. Weekend dla zdrowia odbywał się w rzeszowskim Millenium Hall.

Lux Med zapraszał także podczas tych dwóch dni do zwiedzania nowoczesnej placówki medycznej, która znajduje się na II piętrze centrum handlowego. Personel medyczny centrum przeprowadzał także podstawowe badania profilaktyczne – pomiar ciśnienia i glukozy. Osoby, które wzięły udział w specjalnym konkursie, mogły wygrać bezpłatne konsultacje z internistą, okulistą i dermatologiem.

Do udziału w weekendzie zdrowia Lux Med zaprosił także studentki katedry pielęgniarstwa, które wykonywały instruktażowe samobadanie piersi na fantomie, natomiast wolontariusze stowarzyszenia Sokół Maltański przeprowadzali pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w skoordynowanym modelu zintegrowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Obecnie opieka medyczna świadczona jest już w 180 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką PROFEMED rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się ponad 1 600 000 pacjentów.