Lux Med: otwarcie kolejnej placówki w Szczecinie

0
872


Grupa Lux Med uruchomiła nową placówkę w Szczecinie. Centrum mieści się przy Alei Niepodległości 44. Jest to już czwarta placówka Lux Med w tym mieście. Pozostałe mieszczą się przy ulicach Mickiewicza i Odzieżowej.

W nowo otwartej placówce przyjmują specjaliści z zakresu pediatrii, chirurgii, ortopedii, kardiologii, alergologii, okulistyki, laryngologii, neurologii, endokrynologii, medycyny pracy, urologii, ginekologii, interny, nefrologii dziecięcej oraz gastrologii. W placówce wykonywane są też badania spirometryczne, USG i EKG.

– Planujemy dalszy rozwój na rynku usług ambulatoryjnych, szpitalnych i diagnostycznych na terenie całej Polski. Stale wzbogacamy naszą ofertę i otaczamy pacjentów wszechstronną opieką. Cieszymy się, że nasze usługi będą teraz świadczone w kolejnej placówce w Szczecinie – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Pacjenci Grupy Lux Med mają dostęp do wielu udogodnień, takich jak ogólnopolska infolinia, internetowa rezerwacja wizyt (dostępna także za pośrednictwem smartfonów i innych urządzeń mobilnych), przypomnienie o terminie wizyty poprzez sms, czy też internetowy sklep. Grupa Lux Med kładzie bardzo duży nacisk na standard obsługi pacjentów, dzięki czemu została nagrodzona już po raz kolejny godłem Jakość Obsługi.

Grupa Lux Med to największa firma medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka ambulatoryjna świadczona jest w 114 centrach medycznych własnych i przyzakładowych. Pacjenci na terenie całego kraju mają do dyspozycji 48 placówek Lux Med  i 24 centra Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje około 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.

Grupa ma cztery szpitale: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie) oraz dwa szpitale w Warszawie, z których jeden oferuje szeroki zakres usług specjalistycznych (Szpital Lux Med), a drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia). Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy medycznej Bupa.