Lux Med otworzył pierwsze centrum medyczne w Gliwicach

0
734

Grupa Lux Med otworzyła nowe centrum medyczne w biurowcu Gliwice Business Park, lokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie starówki przy ulicy Dworcowej 25. Pierwsi pacjenci zostali przyjęci tutaj 15 kwietnia 2019 roku.

W nowym centrum pacjenci mają dostęp do szerokiego grona specjalistów: internisty, ginekologa, kardiologa, laryngologa, neurologa, okulisty, ortopedy, reumatologa, urologa i stomatologa. Mogą też skorzystać z konsultacji chirurga ogólnego i poddać się drobnym zabiegom chirurgicznym.

Centrum oferuje kompleksowe badania diagnostyczne: USG, EKG, UKG serca, spirometrię, audiometrię i badania laboratoryjne. W placówce działa poradnia dla dzieci zdrowych i chorych, a także gabinet lekarza medycyny pracy. 

– Województwo śląskie to strategiczny obszar na mapie naszych inwestycji. Uruchamiamy nowe centrum medyczne w Gliwicach bo chcemy, by nasi pacjenci mieli łatwy dostęp do wysokiej jakości usługmówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-20:00. Do dyspozycji pacjentów jest szesnaście miejsc parkingowych.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 220 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Czytaj także: Lux Med partnerem kampanii Gramy Fair>>>