Lux Med partnerem 18. PKO Poznań Maratonu

0
431


Lux Med został partnerem 18. PKO Poznań Maratonu, który wystartuje 15 października 2017 roku. Podczas wydarzenia biegacze będą mogli skorzystać z bezpłatnej opieki fizjoterapeutycznej, w specjalnie przygotowanej strefie masażu Grupy Lux Med.

Do dyspozycji maratończyków będzie ponad 100-osobowy zespół fizjoterapeutów.

Poza tym dla wszystkich uczestników zawodów przygotowano specjalną ofertę konsultacji, badań i zabiegów. Do 30 listopada 2017 roku zawodnicy będą mogli skorzystać z 15-procentowego rabatu na wszystkie usługi w placówkach Lux Med, Medycyna Rodzinna lub Profemed.

Osoba, która będzie chciała skorzystać z oferty, powinna się skontaktować z ogólnopolską infolinią Grupy Lux Med lub bezpośrednio z recepcją wybranej placówki, podać hasło „Maraton Poznański” i umówić się na dostępną w ofercie konsultację, badanie lub zabieg.

Lux Med po raz kolejny wspiera uczestników poznańskiego maratonu. Grupa od lat troszczy się o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce oraz rozwija medycynę sportową. Sieć jest między innymi Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W ofercie firmy są specjalne plany opieki z zakresu medycyny sportowej dla dorosłych i dzieci.

Od 2015 roku Lux Med realizuje program Medycyna dla Sportu i Aktywnych, który dostępny jest między innymi w tworzonych specjalistycznych placówkach Profemed. Jego menedżerem jest Robert Korzeniowski.

Grupa rozwija także centra medycyny sportowej poprzez szpital ortopedyczny Carolina Medical Center, którego oddziały powstały w pięciu miastach Polski. Dzięki temu zarówno sportowcy wyczynowi, jak i amatorzy w całym kraju mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia lekarzy prowadzących na co dzień najlepszych Polskich sportowców.

Grupa Lux Med prowadzi obecnie osiem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia – w Łodzi i w Bełchatowie, sześć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych, drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii, trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej  i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne trzy to szpitale onkologiczne.

Poza tym Lux Med prowadzi 194 placówki, które oferują usługi medyczne, posiada także pracownie diagnostyki obrazowej oraz dom opieki. Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową.