Lux Med partnerem medycznym Półmaratonu Warszawskiego

0
853


Lux Med zapewnił zabezpieczenie medyczne uczestników tegorocznej edycji Półmaratonu Warszawskiego, który odbył się 30 marca 2014. Uczestnicy imprezy byli pod opieką zespołów specjalistycznych i ratowniczych Lux Med na całej trasie biegu.

Natomiast w dniach 28-29 marca na terenie galerii Stadionu Narodowego dla wszystkich chętnych osób został udostępniony punkt konsultacyjny Lux Med, gdzie można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji i podstawowych badań profilaktycznych.

Zainteresowane osoby mogły zasięgnąć porad fizjoterapeuty w zakresie bezpiecznego uprawiania sportu, a ponadto pod okiem specjalistów wykonać analizę składu ciała oraz pomiary poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia tętniczego.

Grupa Lux Med systematycznie angażuje się w przedsięwzięcia mające na celu promowanie bezpiecznego uprawiania sportu wśród Polaków. W tym roku już po raz kolejny zaangażowana jest we współpracę  z Fundacją Maraton Warszawski. W sierpniu 2014 będzie także partnerem medycznym Herbalife Triathlon Gdynia, w którym wystartuje około 2,5 tysiąca sportowców z całego świata.