Lux Med patronem panelu onkologicznego podczas Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy

0
1149

Grupa Lux Med  i Think-tank Onkologia 2025 są patronami panelu dotyczącego onkologii, który odbędzie się w ramach Forum Ochrony Zdrowia, będącego częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy. Forum będzie miało miejsce od 2 do 4 września 2014.

Tematyka Forum Ochrony Zdrowia będzie się skupiać się na pakiecie antykolejkowym i przyszłości onkologii wobec wchodzących w życie ostatnich zmian w prawie.

Podczas panelu dyskusyjnego dotyczącego onkologii, w którym wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Sejmowej Komisji Zdrowia, onkolodzy, przedstawiciele świadczeniodawców, mowa będzie między innymi o oczekiwaniach związanych z wprowadzeniem elementów skoordynowanej opieki nad pacjentem onkologicznym.
Karta pacjenta onkologicznego, funkcja koordynatora leczenia, wielodyscyplinarne konsylia lekarskie, limity czasu na diagnostykę i rozpoczęcie leczenia – to zmiany, które wejdą w życie od roku 2015 wraz z pakietem onkologicznym przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Nowe przepisy mają w założeniu przyspieszyć diagnostykę i zapewnić koordynację całości opieki nad pacjentem. 

Czy pakiet onkologiczny zmieni polską onkologię? Jak sprostać wyzwaniom związanym z zapewnieniem kompleksowej opieki pacjentowi onkologicznemu? Jak sfinansować rosnące potrzeby w onkologii? Na ten temat dyskutować będą uczestnicy panelu:

Tytuł panelu to:  „Onkologia – czy skoordynowana ścieżka pacjenta zmieni polską onkologię?” W panelu wezmą udział: Sławomir Neumann, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Tadeusz Jędrzejczyk, prezes NFZ, Beata Małecka-Libera, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia, profesor Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, profesor Sergiusz Nawrocki, kierownik Katedry Onkologii i Radioterapii w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Jacek Siwicki, prezes Enterprise Investors, Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy Lux Med, Łukasz Zalicki, partner EY oraz Mirosław Stachowicz, prezes Think-tanku Onkologia 2015.

Panel odbędzie się 3 września 2014 w godzinach od 12.05 do 13.05 w Sali Medicus (Dom Forum).