Lux Med podejmuje inicjatywę „Healthy Cities” 

0
129

Aktywność fizyczna może być dobra nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla środowiska. Grupa Lux Med ogłasza wyzwanie Healthy Cities, w ramach którego, we współpracy z Lasami Państwowymi, posadzi ponad 300 tysięcy drzew w całej Polsce. O tym, jak duży las powstanie w poszczególnych województwach zdecydują uczestnicy. 

Grupa Lux Med zachęca do regularnej aktywności fizycznej, ale także do zadbania o czyste powietrze. Każdy może się do tego przyczynić – wystarczy pobrać darmową aplikację Healthy Cities, dostępną w AppStore oraz Google Play. Podczas rejestracji należy wybrać województwo, w ramach którego dołącza się do akcji i zrobić jak najwięcej kroków do końca czerwca 2021 roku. 

Rywalizacja odbywa się między 16 województwami – w każdym z nich Grupa Lux Med we współpracy z Lasami Państwowymi posadzi las. Jego wielkość będzie zależna od finalnej pozycji drużyny w rankingu kroków (decyduje średnia liczba kroków w przeliczeniu na jednego uczestnika). Łącznie w całej Polsce firma posadzi 50 hektarów lasów. 

-Jakość środowiska, w którym żyjemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Obserwujemy to każdego dnia w naszych gabinetach. W projekcie Healthy Cities chcemy pokazać, że każdy może działać – to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie i za to, w jakim stanie przekażemy planetę przyszłym pokoleniom. Dwa drzewa średniej wielkości zaspokajają roczne zapotrzebowanie jednej osoby na tlen, więc jak posadzimy ich 300 tysięcy, będzie to miało realny efekt. Ale nasza aktywność na polu środowiskowym ma również charakter symboliczny – każdego dnia zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić, by czynić świat lepszym i takim podejściem chcemy zarażać nasze otoczenie – mówi o założeniach wyzwania Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med. 

Pandemia spowodowała, że wiele osób zostało zamkniętych w domach i zrezygnowało z codziennego ruchu. W tym projekcie każdy może zyskać podwójnie – po pierwsze, dzięki regularnej aktywności fizycznej, poprawić swoje zdrowie i samopoczucie, a po drugie przyczynić się do nasadzenia drzew w swojej okolicy. Wystarczy wybrać spacer zamiast samochodu lub komunikacji miejskiej w drodze do pracy. 

-Obserwując postępujące zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska czy wyczerpujące się zasoby nie sposób pozostać obojętnym. Są to zjawiska, do których przyczynia się człowiek. Mając poczucie odpowiedzialności, nie zastanawiamy się czy jako firma powinniśmy podejmować działania prośrodowiskowe, tylko jak zrobić to najbardziej efektywnie – podkreśla prezes Grupy Lux Med. 

Czytaj także: Lux Med zaszczepi olimpijczyków >>>

Aplikacja wyposażona jest również w bibliotekę artykułów przygotowanych przez ekspertów Grupy Lux Med. Publikowane są tam informacje w trzech kategoriach: styl życia i sport; zdrowie psychiczne oraz pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, tak, aby uczestnikom zapewnić dostęp do pewnej wiedzy związanej z wyzwaniem. 

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.  

Grupa Lux Med. zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 17 500 osób, około 7500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.  

Grupa Lux Med. jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.