Lux Med Pracodawcą Godnym Zaufania

0
256

Grupa Lux Med została nagrodzona w konkursie “Pracodawca Godny Zaufania”, którego kapituła wyróżnia firmy i instytucje sięgające w zakresie polityki pracowniczej po ciekawe i skuteczne rozwiązania, uwzględniające rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw.

“Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej i Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska”. Podstawowym celem konkursu jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Energii.

Lux Med zdobył tytuł “Pracodawcy Godnego Zaufania” w kategorii “Edukacja”, za tworzenie możliwości rozwoju pracownikom poprzez organizację dedykowanych programów edukacyjnych.

– Jesteśmy liderem polskiego rynku prywatnych usług zdrowotnych i jednym z największych pracodawców w kraju, zatrudniającym blisko 15 tysięcy pracowników. Chcemy tworzyć wyjątkowe miejsce pracy, z którym pracownicy się identyfikują, są zaangażowani i mają wiele możliwości rozwoju. To część naszej filozofii zarządzania. Wierzymy, że rozwój pracowników ma bezpośrednie przełożenie na sukces biznesowy całej Grupy – mówi prezes Grupy Lux Med, Anna Rulkiewicz.

W skład kapituły konkursu weszli przedstawiciele instytucji pozarządowych, organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. W imieniu Grupy nagrodę odebrała Dorota Sawicz, dyrektor personalny Lux Med (na zdjęciu – druga z prawej).


– Przyznany tytuł to dla nas niezwykle ważne wyróżnienie. Cieszymy się, że nasze starania zostały docenione. Codziennie, od ponad 25 lat, pracujemy na to, by być pracodawcą godnym zaufania – powiedziała Dorota Sawicz.

To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Grupy Lux Med. Według prestiżowego rankingu Most Attractive Employers, który został przygotowany przez międzynarodową firmę doradczą Universum, Lux Med znalazł się w gronie najbardziej atrakcyjnych i pożądanych pracodawców w branży medycznej w 2018 roku.

Czytaj więcej: Grupa Lux Med w gronie najbardziej pożądanych pracodawców>>>

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 1 900 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich.

Firma zatrudnia 14 800 osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.