Lux Med: program badań profilaktycznych w kierunku raka piersi

0
813

Lux Med Diagnostyka prowadzi w całej Polsce program badań diagnostycznych, które są elementem projektu pod nazwą „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.

W pierwszy weekend października 2015 badania będą wykonywane u kobiet, które nie kwalifikują się do badań przesiewowych, finansowanych przez NFZ w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, ponieważ jest on przeznaczony dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Projekt realizowany przez Lux Med jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Jednym z celów projektu jest poprawa dostępności i jakości usług medycznych w zakresie profilaktyki nowotworu piersi. Zakres rzeczowy projektu obejmuje między innymi zakup sprzętu medycznego na którym wykonywane są badania (mammobusu i aparatów mammograficznych), przeprowadzenie badań profilaktycznych, a także szereg działań wspierających – w tym szkolenia kadry techników elektroradiologii oraz różnego rodzaju inicjatywy promujące profilaktykę wśród kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkanek wsi i małych miejscowości.

Projekt jest realizowany od września 2014 roku do kwietnia 2016. Jego szacowana wartość całkowita wynosi 12 283 333 zł. Natomiast wartość dofinansowania z MF EOG i NMF to 9 826 666 zł.

Lux Med Diagnostyka jest jednym z wiodących usługodawców diagnostyki obrazowej w Polsce. Głównym obszarem działalności spółki jest świadczenie usług diagnostycznych z zakresu wysokospecjalistycznych badań rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, USG, RTG, mobilnej i stacjonarnej mammografii oraz teleradiologii. Lux Med Diagnostyka posiada 28 placówek diagnostycznych zlokalizowanych w 17 miastach kraju oraz 15 mammobusów.