Lux Med: program diagnostyczny „Bezpieczne uprawianie sportu

0
876


Grupa Lux Med przygotowała program diagnostyczny „Bezpieczne uprawiane sportu” przeznaczony dla sportowców-amatorów. Jego celem jest sprawdzenie, czy uprawiana dyscyplina jest zgodna z możliwościami i stanem zdrowia konkretnej osoby. Program jest dostępny w Warszawie. Jego koszt wynosi 1050 zł.

Program pozwala ocenić ryzyko wystąpienia problemów kardiologicznych, w tym groźnych zaburzeń rytmu serca odpowiedzialnych za nagłe zatrzymanie krążenia podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Lux Med zapewnia kompleksową usługę – konsultację z internistą, badania diagnostyczne i laboratoryjne. Kolejnym etapem jest podsumowująca konsultacja lekarza kardiologa z omówieniem wyników i zaleceniami na przyszłość. Program uprawnia także do korzystania z usługi doradcy hospitalizacji. W całości procesu diagnostycznego pomaga specjalnie dedykowany asystent, który koordynuje przebieg badań i konsultacji w dogodnym dla pacjenta terminie.

Program jest szczególnie przeznaczony dla uczestników amatorskich zawodów triathlonowych, maratonów, biegów przełajowych, w czasie których organizm jest narażony na długotrwały i intensywny wysiłek obciążający serce. Statystyki pokazują, że blisko połowa wszystkich zgonów w Polsce spowodowana jest chorobami układu krążenia. Dotyczy to aż 17 % osób pomiędzy 25 a 44 rokiem życia i 29 % osób w przedziale wiekowym 45 – 64 lat.
– Na zaburzenia kardiologiczne cierpią miliony Polaków, z czego wielu nawet o tym nie wie. Zbyt często bagatelizujemy zagrożenie i nie robimy nic, by chronić swoje serce. Co więcej, sami doprowadzamy się do stanu chorobowego, a do lekarza wybieramy się dopiero wówczas, gdy jest naprawdę źle – mówi prof. dr hab. n. med. Ryszard Piotrowicz, kardiolog Grupy Lux Med.

Grupa Lux Med oferuje opiekę ambulatoryjną w 118 centrach medycznych własnych i przyzakładowych. Pacjenci na terenie całego kraju mają do dyspozycji 50 placówek Lux Med i 24 centra medyczne Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje około 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.