Lux Med: przejęcie Carolina Medical Center

0
847


Lux Med przejął 80,9 procent akcji w spółce Sport Medica S.A. prowadzącej szpital Carolina Medical Center, jeden  z najnowocześniejszych prywatnych szpitali ortopedycznych w Europie. Nabyty pakiet akcji daje Grupie Lux Med pełną strategiczną kontrolę w spółce oraz decydujący wpływ na kształtowanie jej rozwoju.

Carolina Medical Center, która powstała w 1998 roku, prowadzi placówkę w Warszawie przy ulicy Pory 78 . Jest najbardziej uznaną z polskich prywatnych placówek specjalizujących się w ortopedii i medycynie sportowej. Szpital świadczy przede wszystkim usługi fee-for-service (opłaty za poszczególne usługi) – stanowią one dzisiaj 90 procent przychodów spółki.

Szpital posiada wysokospecjalistyczne centrum diagnostyczne dedykowane ortopedii, które składa się z rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego, USG, dwóch aparatów RTG oraz pracowni diagnostyki funkcjonalnej. Szpital Carolina Medical Center posiada 36 łóżek, całodobowe ambulatorium urazowe, poliklinikę i centrum rehabilitacyjne.

Carolina Medical Center prowadzi również działalność szkoleniową  systematycznie rozwijaną we własnym centrum edukacyjnym, w ramach którego cyklicznie odbywają się warsztaty dla lekarzy i fizjoterapeutów. Kursy i szkolenia specjalizacyjne z zakresu ortopedii  i traumatologii narządu ruchu realizowane od ponad dekady w CMC, w ostatnich latach zostały wzbogacone o możliwość doskonalenia praktycznego – w ramach  warsztatów chirurgicznych łącznie przeszkolono ponad 1500 lekarzy z Polski i zagranicy, inicjując w ten sposób nowatorskie programy edukacyjne. Doświadczenie doskonałych specjalistów i bogata baza danych umożliwiają efektywną działalność badawczą. W ostatnim czasie w Carolina Medical Center dokonano m.in. przełomowego odkrycia w budowie wiązadeł krzyżowych.

– Carolina Medical Center doskonale wpisuje się w naszą strategię. Coraz częściej inwestujemy w rozwój usług wysokospecjalistycznych, intensyfikujemy nasze działania dedykowane klientom indywidualnym, a działalność szkoleniowa od lat jest jednym z naszych priorytetów. Będąc częścią Bupa, jesteśmy w stanie istotnie wesprzeć dalszy rozwój Carolina Medical Center. To okazja do wymiany doświadczeń i połączenia ogromnych potencjałów, które mają szansę wspomóc rozwój medycyny sportowej i ortopedii w Polsce – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med.

– Posiadanie branżowego i strategicznego inwestora to dziś marzenie i dążenie wielu podmiotów na rynku usług medycznych w Polsce. W przypadku Carolina Medical Center urzeczywistniło się ono w sposób pełny już dziś. Nie byłoby to możliwe bez wytrwałości w realizacji celu, jakim jest dostarczanie w praktyce przez zespół medyczny CMC najwyższych światowych standardów leczenia problemów ortopedycznych. Jestem głęboko przekonany, że baza medyczna i edukacyjna szpitala Carolina Medical Center zyskując nowego strategicznego partnera, będzie mogła lepiej i pełniej służyć realizacji misji podnoszenia jakości i dostępności specjalistycznych usług medycznych, a zespół medyczny CMC uzyska dodatkowe wsparcie rozwojowe, mogąc czerpać z doświadczeń grupy Bupa i równocześnie sam współtworzyć i realizować strategię rozwoju medycyny sportowej i ortopedii w Grupie Lux Med – stwierdza Krzysztof Cetnar, Prezes Zarządu Sport Medica.

Grupa Lux Med to największa firma medyczna w Polsce. Opieka medyczna świadczona jest w 143 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center). W ramach Grupy Lux Med. działa także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny Tabita oraz spółka Lux Med Diagnostyka.

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.