Lux Med przygotowuje sportowców na olimpiadę w Rio

0
792

Grupa Lux Med, jako oficjalny partner medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dba o zdrowie polskich sportowców przygotowujących się do igrzysk w Rio. Od stycznia 2015 roku wykonano ponad 5 000 procedur medycznych dla 505 zawodników.

Wśród wykonanych procedur było między innymi 605 konsultacji lekarskich, 18 zabiegów operacyjnych – głównie ortopedycznych, 213 badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, 157 badań USG. Poza tym, w ramach przygotowań do Rio, przeprowadzonych zostało 320 konsultacji z zakresu medycyny podróży i chorób zakaźnych.

Oprócz tego zaszczepiono 233 zawodników przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, tężcowi, błonicy, krztuścowi i poliomyelitis, durowi brzusznemu oraz grypie.

Na temat stanu przygotowań do wyjazdu na igrzyska, kwalifikacji zawodników, kolekcji olimpijskiej oraz aplikacji mobilnej Rio 2016 rozmawiano 26 kwietnia 2016 roku podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Polski Komitet Olimpijski, w której uczestniczyli między innymi: prezes Grupy Lux Med Anna Rulkiewicz oraz koordynatorzy programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych”.

Grupa Lux Med, która dba o zdrowie najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków i kandydatów na olimpijczyków, została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego w roku 2014. Lux Med od lat troszczy się także o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce.

W marcu 2015 Lux Med rozpoczął program Medycyna dla Sportu i Aktywnych, który realizowany jest między innymi w tworzonych specjalistycznych placówkach Profemed.