Lux Med rozbudowuje Portal Pacjenta

0
1434

Lux Med rozbudowuje internetową usługę Portal Pacjenta. Od wielu miesięcy użytkownicy portalu mogą korzystać z czatów z położnymi i pielęgniarkami. Teraz istnieje także możliwość korzystania z wideo czatów i porad online z lekarzami internistami, pediatrami oraz alergologami.

Pilotażowy projekt wideo czatów z lekarzem realizowany będzie od stycznia do końca marca 2016 roku. Już teraz można korzystać z pilotażowego czatu z lekarzem internistą.

Podczas rozmowy online lekarze postarają się rozwiązać problemy dotyczące między innymi przeziębienia, gorączki czy kaszlu u dorosłych i dzieci, bólów brzucha, wymiotów czy gorączki u dorosłych i dzieci, infekcji układu moczowego lub wysypki, w tym alergicznej u dorosłych i dzieci, innych problemów zdrowotnych u dorosłych i dzieci.

Lekarze zlecą badania i skierują na konsultacje, podyktowane wskazaniami medycznymi, dostępne w centrach medycznych Lux Med, omówią wyniki badań i udzielą porady dotyczącej przyjmowanych leków.

W czatach mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które posiadają pełny dostęp do Portalu Pacjenta.

Portal Pacjenta umożliwia rezerwowanie i odwoływanie wizyt u lekarza, przeglądanie historii wcześniejszych konsultacji, sprawdzenie grafików pracy lekarzy i informacji o lokalizacji placówek należących do Grupy Lux Med. Ponadto portal zawiera wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych w placówkach własnych Grupy wraz z komentarzem lekarza, a także wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych w placówkach współpracujących. Portal Pacjenta jest również dostępny na urządzeniach mobilnych, takich jak na przykład smartfony.

W marcu 2014 roku Lux Med uruchomił kanał komunikacji z pacjentami. „Zapytaj lekarza”, który umożliwia zadanie lekarzowi uzupełniającego pytania poprzez Portal Pacjenta do wizyty, która miała miejsce w ciągu ostatnich 40 dni.