Lux Med: umowa z Dent-a-Medical

0
795


Spółka Dent-a-Medical SA zawarła umowę z Lux Med sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest zapewnienie przez Dent-a-Medical dostępu do świadczeń stomatologicznych oraz zniżek na usługi stomatologiczne w ramach programu stomatologicznego przygotowywanego wspólnie z Lux Med oraz jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeń.

Pakiety stomatologiczne będą dystrybuowane kanałem sprzedaży telefonicznej przez podmiot wyspecjalizowany w sprzedaży ubezpieczeń przez telefon. Dent-a-Medical otrzymywać będzie wynagrodzenie w wysokości uzależnionej od liczby sprzedanych pakietów. Umowa stanowi pierwszy etap współpracy pomiędzy Dent-a-Medical a Lux Med w zakresie oferowania programów opieki stomatologicznej.

Dent-a-Medical prowadziła dwie własne kliniki stomatologiczne – we Wrocławiu i w Warszawie. Z obu zrezygnowała, sprzedając budynek (w przypadku Wrocławia) oraz wyposażenie (w Warszawie) i rezygnując z wynajmowania obiektu (w Warszawie). Obecnie skupia się na rozwoju sieci placówek partnerskich, których posiada ponad 320. Placówki oferują kompleksową opiekę dentystyczną zarówno dla pacjentów indywidualnych jak i w ramach abonamentów firmowych Dent-a-Medical uzyskała w roku 2011 przychody netto ze sprzedaży w wysokości 3 054 541 zł i stratę 1 708 682 zł.

Grupa Lux Med jest największą siecią prywatnych poradni medycznych w Polsce obsługującą ponad milion klientów i prowadzącą prawie 100 własnych placówek. Do Grupy Lux Med. należą także spółki oferujące usługi diagnostyczne. W roku 2010 Grupa osiągnęła 633 mln zł przychodu.