Lux Med: uroczyste otwarcie placówki Profemed w Krakowie

0
1861

W Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego centrum medycznego Profemed, należącego do sieci Lux Med. Placówka działa od maja 2016 przy Alei Pokoju 5. Profemed działa także w Warszawie i Poznaniu, a oferta centrum medycznego oparta jest na kilku filarach: konsultacjach lekarzy specjalistów, medycynie sportowej, stomatologii i medycynie estetycznej.

Przychodnię wyróżnia między innymi bardzo rozbudowana oferta medycyny sportowej, w związku z czym na otwarciu gościły znane osoby ze świata sportu, złote medalistki w wioślarstwie z Rio: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Maria Springwald – brązowa medalistka w wioślarstwie z Rio, Radosław Majdan – były piłkarz, Grzegorz Sudoł – brązowy medalista MŚ w chodzie, Ilya Markow – wicemistrz olimpijski i mistrz świata w chodzie, a także trenerka fitness Adrianna Palka i przewodniczący sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś.

Z ramienia Grupy Lux Med na uroczystości byli obecni prezes Anna Rulkiewicz, członek zarządu Agnieszka Motyl, Robert Korzeniowski – wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy w chodzie, manager projektu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych”, dyrektor makroregionu południe Paweł Szermer, dyrektor regionu Kraków Ewa Chorążka oraz dyrektor placówki przy alei Pokoju – Sylwia Tabor.

Wśród specjalistów medycyny sportowej z Grupy Lux Med znaleźli się lekarze: Ernest Kuchar, Katarzyna Pasalska, Zbigniew Szyguła, Joanna Iwankiewicz, Michał Sokólski oraz fizjoterapeuci: Anna Jarosz, Krzysztof Wróbel, Magdalena Madej oraz Marcin Kotarski.

– Profemed oferuje szeroki zakres usług skierowanych do osób aktywnych fizycznie. Nie można bowiem zapominać, że wysiłek fizyczny powinien być dostosowany do naszych indywidualnych predyspozycji i możliwości. Sprofilowane konsultacje, opieka rehabilitacyjna na najwyższym poziomie i doskonała infrastruktura tworzą miejsce, które ma wesprzeć rozwój sprawności fizycznej naszych podopiecznych – mówi mgr Maciej Łagódka – kierownik rehabilitacji w Krakowie.
 

Wszyscy uprawiający sport w regionie Małopolski – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – mogą teraz nie tylko poddać się profesjonalnym testom czy konsultacjom, ale również ćwiczyć pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów podczas treningów indywidualnych, korzystać z bogato wyposażonej sali rehabilitacyjnej, a także uzyskać potrzebne orzeczenia sportowe. Co więcej, amatorzy biegów mogą przejść w placówce badanie na specjalnej platformie podologicznej i dobrać odpowiednie dla siebie wkładki.

Więcej informacji o placówce: www.profemed.pl.

Marka Profemed została stworzona przez Lux Med dla osób, które chcą korzystać z usług komercyjnych, ale nie posiadają abonamentu. Pacjenci abonamentowi Lux Med mogą natomiast korzystać z usług Profemed z 10-procentowym rabatem.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Obecnie opieka medyczna świadczona jest w 193 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się ponad 1 700 000 pacjentów