Lux Med: uruchomienie ośrodka endoskopowego w Szczecinie

0
4726


Grupa Lux Med uruchomiła w Szczecinie ośrodek endoskopowy Endotarapia. W placówce wykonywane są badania diagnostyczne chorób przewodu pokarmowego – gastroskopia i kolonoskopia, gastroskopowe i kolonoskopowe usuwanie polipów, leczenie choroby wrzodowej żołądka oraz chorób jelita grubego. Placówka powstała przy Alei Niepodległości 44.

Rak jelita grubego to drugi najczęściej występujący nowotwór w Polsce.
– W naszym kraju co roku ponad 15 000 osób zapada na raka jelita grubego, z czego ponad 9 500 umiera z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Ponad 90 procent chorujących na raka to osoby po 50. roku życia. Wyposażona w nowoczesny sprzęt, skupiająca wybitnych specjalistów Endoterapia jest ośrodkiem, który dysponuje wszelkimi narzędziami umożliwiającymi wczesną diagnostykę raka jelita grubego – mówi dr n med. Marcin Faflik, specjalista z zakresu chirurgii onkologicznej, prezes Endoterapii.

W szczecińskiej Endoterapii pacjentów przyjmują doświadczeni specjaliści z zakresu gastroenterologii, między innymi prof. dr hab. Dariusz Bielecki, dr n med. Wojciech Marlicz, dr n med. Andrzej Białek i dr Romana Kosik-Warzyńska. Ścisła współpraca z Polską Fundacją Gastroenterologii zapewnia wysoki poziom kadry medycznej oraz świadczonych usług.

Endoterapia jest uznanym ośrodkiem endoskopowym, który prowadzi szpitale w Warszawie i Łodzi, gdzie pełni także funkcję ośrodka referencyjnego i szkoleniowego – od momentu jej powstania jednym z podstawowych założeń było szkolenie lekarzy i pielęgniarek z zakresu endoskopii. Endoterapia jest częścią Grupy Lux Med.

Grupa Lux Med to największa firma medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.  Opieka ambulatoryjna świadczona jest w 140 centrach medycznych własnych i przyzakładowych. Pacjenci na terenie całego kraju mają do dyspozycji 52 placówek Lux Med i 24 centra medyczne Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje około 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.

Grupa ma cztery szpitale: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie) oraz dwa szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med), a drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy medycznej Bupa.