Lux Med uruchomił dyżur ginekologiczny w Warszawie

0
1361

4 kwietnia 2016 roku Lux Med uruchomił pilotażowy ambulatoryjny dyżur ginekologiczny w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa kobietom, które w sytuacji uzasadnionej, pilnej potrzeby medycznej mogą liczyć na specjalistyczną poradę lekarską.

W ramach dyżuru do dyspozycji pacjentek, które z różnych względów nie mogą czekać na ginekologiczną wizytę planową, jest zespół lekarzy.

Koordynacją opieki zajmuje się Telefoniczna Informacja Medyczna Lux Med, której konsultanci, po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu telefonicznego, dokonują kwalifikacji i zapisują pacjentki bezpośrednio do przychodni dyżurującej. W sytuacjach, gdy pomoc nie może być udzielona w trybie ambulatorium, wskazywane są ośrodki o właściwym poziomie referencyjności, gdzie można ją uzyskać. 

Dyżur pełniony jest w Centrum Medycznym przy ulicy Racławickiej 132 B w Warszawie.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Opieka medyczna świadczona jest przez Lux Med już w 192 placówkach własnych. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się ponad 1 700 000 pacjentów.

Grupa ma siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia),  trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).