LUX MED: warsztaty z zakresu laparoskopii

0
1232

2 listopada 2011 w Szpitalu Grupy LUX MED odbędą się warsztaty dla lekarzy z zakresu laparoskopowych metod operacyjnych. Warsztaty organizowane są we współpracy z firmami ERBE i Olympus.

To pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów szkoleniowych organizowanych dla lekarzy w Szpitalu Grupy LUX MED. Mają one na celu poszerzenie wiedzy lekarzy o zagadnienia z zakresu nowoczesnych technik operacyjnych stosowanych w chirurgii. Wykład, stanowiący element programu szkolenia pt. „Zastosowanie instrumentu do zamykania dużych naczyń ze zintegrowaną funkcją cięcia w chirurgii jamy brzusznej” poprowadzi prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski, specjalista chirurgii ogólnej ze Szpitala Grupy LUX MED.

W warsztatach wezmą udział lekarze z województwa mazowieckiego posiadający co najmniej podstawowe umiejętności w stosowaniu technik laparoskopowych, którzy zaczęli już wykonywać operacje tą techniką. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymują punkty edukacyjne Okręgowej Izby Lekarskiej. Program szkolenia obejmuje wykład oraz zajęcia praktyczne na sali operacyjnej. Warsztaty są bezpłatne.

Szpital Grupy LUX MED został uruchomiony w sierpniu 2010 roku. Placówka mieści się przy ul. Puławskiej 455, na warszawskim Ursynowie. Z usług szpitala można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ. W ofercie znajdują się: zabiegi operacyjne z zakresu: chirurgii ogólnej, urologicznej, naczyniowej, onkologicznej, plastycznej, dziecięcej oraz ortopedii, ginekologii, laryngologii, pomoc w stanach nagłych – usługi z zakresu chirurgii i ortopedii oraz okulistyki i laryngologii w zakresie możliwym do wykonania w obrębie pomocy ambulatoryjnej. Pacjenci mogą też skorzystać z badań diagnostycznych, endoskopii przewodu pokarmowego, konsultacji specjalistycznych kwalifikujących do zabiegów operacyjnych, a także konsultacji pooperacyjnych w przychodni mieszczącej się w szpitalu. Jest w nim 11 łóżek. W ramach szpitala działają specjalistyczne centra diagnostyczno-terapeutyczne: Centrum Leczenia Przepuklin, Centrum Leczenia Chorób Żył, Centrum Proktologii, Centrum Chirurgii Plastycznej, Centrum Endoskopii Przewodu Pokarmowego, Centrum Chirurgii Ortopedycznej, Centrum Chirurgii Ręki, Centrum Leczenia Stóp oraz Dział Pomocy Doraźnej.