Lux Med: wizyty w ramach POZ teraz także umawiane online

0
1494

Lux Med uruchomił nową funkcjonalność w ramach usług e-zdrowia. Umożliwia ona umawianie wizyt u lekarza pierwszego kontaktu online na stronie poz.luxmed.pl.

Dzięki tej funkcjonalności pacjenci mogą w wygodny sposób umawiać konsultacje u lekarza pierwszego kontaktu bądź pediatry (w przypadku dzieci). Dzięki nowemu rozwiązaniu rezerwacja wizyt jest jeszcze prostsza dla pacjentów Grupy, ponieważ logowanie odbywa się poprzez podanie numeru PESEL i numeru telefonu zapisanego w systemie podczas składania deklaracji.

Po zalogowaniu się do systemu można w łatwy sposób określić preferencje dotyczące daty wizyty oraz lekarza, a potwierdzenie umówionej konsultacji otrzymuje się automatycznie na adres email podany w deklaracji. Dodatkowo na dzień przed wizytą pacjent otrzymuje SMS z przypomnieniem wizyty, a na 15 minut przez wizytą można dokonać jej samozatwierdzenia, aby ominąć recepcję.

W czerwcu 2019 Grupa Lux Med udostępniła pacjentom możliwość umawiania wizyt rehabilitacyjnych na Portalu Pacjenta.

Na początku roku 2019 Grupa Lux Med jako pierwsza wśród sieci medycznych udostępniła pacjentom możliwość zamówienia e-Recepty. Pacjenci mogą zamówić i odebrać receptę na przepisane leki bezpośrednio na Portalu Pacjenta za pomocą strony internetowej Lux Med.

W grudniu 2018 Lux Med jako pierwsza firma wystawiła e-Receptę, którą pacjent zrealizował w wybranej przez siebie aptece obsługującej to rozwiązanie.

Czytaj także: Lux Med testuje przenośny gabinet telemedyczny>>>

Lux Med oferuje pacjentom dostęp online do usług związanych z odwoływaniem i rezerwacją wizyt, odbieranie wyników badań, a także konsultacje z lekarzem online oraz otrzymywanie zaleceń lekarskich online.

Wprowadzono także możliwość wykonywania badań laboratoryjnych bez rejestracji w placówce, dotyczy to badań zawartych w pakiecie abonamentowym.

Portal Pacjenta umożliwia także umawianie badań medycyny pracy.