Lux Med: wyróżnienie dla akcji edukacyjnej „Umiem pomóc”

0
809


Grupa Lux Med otrzymała tytuł „Odpowiedzialnej Inicjatywy Miesiąca” za przygotowanie i prowadzenie akcji edukacyjnej „Umiem pomóc”. Wyróżnienie przyznał opiniotwórczy  portal csr.pl, który promuje praktyki odpowiedzialnego biznesu.

W ramach akcji bezpłatnych szkoleń dla uczniów z zakresu pierwszej zajęcia odbyły się w 24 szkołach w Warszawie, Katowicach i Krakowie. W blisko 100 szkoleniach prowadzonych przez ratowników Akademii Ratownictwa Lux Med uczestniczyło ponad 2000 nastolatków. Dzięki „Umiem pomóc” uczniowie polskich szkół potrafią przełamać lęk i właściwie udzielić pierwszej pomocy.

W marcu 2013 roku zakończył się drugi etap akcji „Umiem pomóc” prowadzonej w Krakowie i Katowicach, w ramach którego kolejnych 800 uczniów szkół średnich nauczyło się jak ratować życie i postępować w sytuacji zagrożenia. W pierwszym etapie – w roku szkolnym 2011/2012 w Warszawie przeszkolono 1200 młodych ludzi. Akcja rozwija się dynamicznie – w trzeciej edycji szkolenia będą prowadzone w szkołach średnich we Wrocławiu, a w planach są następne miasta.

„Umiem pomóc” to innowacyjny program edukacyjny stworzony przez Akademię Ratownictwa Lux Med, zainaugurowany w 2011 roku w stolicy i konsekwentnie realizowany w kolejnych szkołach w Polsce.

– Celem akcji jest skuteczna edukacja jak największej liczby nastolatków w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Młodzi ludzie, którzy chcą pomagać, ale nie wiedzą jak się zachować w przypadku zagrożenia życia, potrzebują profesjonalnego szkolenia i wsparcia. Naszą ambicją jest, by każdy uczestnik akcji mógł rzeczywiście powiedzieć o sobie: „Umiem pomóc” – i zrobić to, gdy zajdzie potrzeba – wyjaśnia Marzena Kowalska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej Grupy Lux Med.

Akcja jest przygotowana i prowadzona przez profesjonalnych ratowników z wieloletnim doświadczeniem, poprzedziły ją badania dotyczące poziomu wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu pierwszej pomocy, następnie opracowany został program szkoleń dostosowany do wymagań młodzieży i przygotowany komplet materiałów  informacyjnych dla szkół oraz uczestników. W ramach akcji działa także strona internetowa www.umiempomóc.pl. Potwierdzeniem sukcesu i sensu projektu są pozytywne opinie dyrekcji szkół, nauczycieli i uczniów.

– Akcja „Umiem pomóc” doskonale wpisuje się w działania Lux Med w zakresie odpowiedzialności społecznej. Nasza firma w sposób konsekwentny wspiera edukację w zakresie szeroko pojętego dbania o zdrowie, między innymi prowadzimy szkolenia z pierwszej pomocy zarówno dla profesjonalistów, jak i ogółu społeczeństwa. W tym projekcie bezpłatnie pomagamy szkołom średnim i skutecznie uczymy jak ratować życie. Cała akcja opiera się na zaangażowaniu i profesjonalizmie ratowników Akademii Ratownictwa Lux Med, którzy bardzo dobrze radzą sobie w pracy szkoleniowej z uczniami. Sukces „Umiem pomóc” to zasługa naszych ratowników!” – podsumowuje Marzena Kowalska. – Teraz zostaliśmy docenieni także przez zewnętrzny, opiniotwórczy portal csr.pl, który dostrzegł potencjał akcji i wyróżnił „Umiem pomóc” tytułem „Odpowiedzialnej Inicjatywny Miesiąca”. To dla nas ważny sygnał, że „warto pomagać”

Władze lokalne miast, w których prowadzona jest akcja „Umiem pomóc” również doceniają i wspierają tę inicjatywę – w Warszawie akcja otrzymała patronat Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, w Krakowie Prezydenta Jacka Majchrowskiego, w Katowicach Prezydenta Piotra Uszoka, a w skali ogólnopolskiej projekt wspiera Ministerstwo Zdrowia.