Lux Med wyróżniony w programie „PracoDawca Zdrowia”

0
458
Nagrodę z rąk wiceministra Sławomira Gadomskiego odbiera Dorota Sawicz - dyrektor personalny Grupy Lux Med,, obok - prezes Grupy Lux Med, Anna Rulkiewicz

Grupa Lux Med znalazła się w gronie firm wyróżnionych w programie Ministerstwa Zdrowia „PracoDawca Zdrowia”. Głównym celem programu jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zachęcanie pracowników do zgłaszania się na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych. Była to druga edycja programu, do której zgłosiło się 43 pracodawców.

W programie nagrodzone zostały firmy, które wykazały się troską o zdrowie swoich pracowników. Ich działania nie ograniczały się tylko do zapewnienia zatrudnionym bezpłatnych szczepień na grypę czy dostępu do badań profilaktycznych.

Nagrodzeni wykazali się pomysłowością wprowadzając w swoich zakładach pracy między innymi konsultacje ze specjalistami, przekazując pracownikom tzw. lunch boxy dla ich dzieci oraz organizując imprezy sportowe i grupy biegowe. Certyfikaty wyróżnionym wręczył wiceminister Sławomir Gadomski 27 listopada 2019 w siedzibie Ministerstwa Zdrowia.

– Działania na rzecz utrzymania pracowników w zdrowiu to dobra inwestycja, która opłaca się tak pracodawcom, pracownikom jak i państwu. Zdrowy, zadowolony, efektywny pracownik to zdrowa gospodarka. Ważna jest promocja samej idei troski o zdrowie zatrudnionych i rozpowszechnianie najlepszych praktyk w tym zakresie – powiedziała Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Czytaj także: Akademia Lux Med szkoli personel medyczny>>>

Wśród wyróżnionych firm znaleźli się między innymi: Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem, Telewizja Polska Spółka Akcyjna, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna czy Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Program „PracoDawca Zdrowia” jest jednym z elementów kampanii Ministerstwa Zdrowia „Planuję długie życie” na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów. Jednym z głównych celów programu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne.

Tytuł „PracoDawca Zdrowia” pozwala budować markę firmy, która troszczy się o zatrudnione w niej osoby, poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Kolejna, trzecia edycja programu „PracoDawca Zdrowia” rozpocznie się w 2020 roku.

Więcej informacji na temat programu znajduje się jest na stronie

https://www.gov.pl/web/zdrowie/pracodawcazdrowia