Lux Med zadba o bezpieczeństwo uczestników Maratonu Warszawskiego

0
871

Lux Med po raz kolejny został partnerem medycznym Maratonu Warszawskiego. Uczestnicy 35. edycji imprezy byli pod opieką zespołów specjalistycznych i ratowniczych Lux Med na całej trasie biegu. Zabezpieczenie medyczne zapewniła flota karetek specjalistycznych i ratowniczych, a także zespół stacjonujący w namiocie medycznym w okolicach mety Maratonu.

Przed Stadionem Narodowym dla wszystkich zainteresowanych osób został udostępniony punkt konsultacyjny Lux Med. Można tutaj było skorzystać z porad fizjoterapeuty w zakresie bezpiecznego uprawiania sportu, zmierzyć poziom glukozy, cholesterolu, ciśnienia tętniczego, a także przeprowadzić analizę masy ciała.

Grupa Lux Med to największa firma medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka ambulatoryjna świadczona jest w 118 centrach medycznych własnych i przyzakładowych. Pacjenci na terenie całego kraju mają do dyspozycji 50 placówek Lux Med i 24 centra medyczne Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje okoo 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.

Grupa ma cztery szpitale: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie) oraz dwa szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med), a drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają także spółki: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia i MegaMed. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, a MegaMed opiekę ambulatoryjna i chirurgię jednego dnia. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy medycznej Bupa.